Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ''Etik olarak 19 Ağustos'ta yapılacak seçimin ardından görevime devam edip etmeyeceğim resmiyet kazanacak. Şu anda mukavelem devam ediyor'' dedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Adana'da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim, kendisinin de uzun yıllar formasını giydiği Adana Demirspor'un onursal başkanı Orhan Demirdal'ı anma törenine katılmak üzere geldiği Adana'da, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ı makamında ziyaretinin ardından Durak ile birlikte yemek yedi.

Terim, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl ve A Milli Takım Antrenörü Müfit Erkasap'ın da katıldığı yemekte, Adana Valisi İlhan Atış ile de birlikte oldu.

Terim, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 13. Avrupa Şampiyonası finalleri süresince tüm maçlarda Türk taraftarların İsviçreli ve Portekizli seyircilerle içiçe oturduklarını ve en küçük bir olayın bile yaşanmadığını hatırlattı.

Terim, ilk maçta yenilmelerine karşın taraftarların olgun davrandıklarını vurgulayarak, ''Hiçbir tepki olmadı. Hatta ondan sonraki tüm antrenmanlarımızı da seyirciye açtım. 10 bin seyirciyle antrenman yaptığımız oldu. Seyircimiz açısından da takımımız açısından da centilmenliğimiz, sempatikliğimiz her zaman böyle olmalı'' dedi.

Milli takımın, Türkiye'yi Avrupa'da başarıyla temsil ettiğini ifade eden Terim, ''Bu kadroya katılacak arkadaşlarımız da olacak. Türk futbolunun Avrupa'ya hükmedeceğini düşünüyorum. 10 yıl ilerisinin kadrosunu oluşturuyoruz. Ülkemiz, 2008 Avrupa Şampiyonası'nda çok yeni isimler gördü, bundan sonra da görmeye devam edecek'' diye konuştu.

Hasan Doğan'ın vefatının ardından federasyonda girilen seçim süreciyle ilgili sorular üzerine Terim, ''Etik olarak 19 Ağustos'ta yapılacak seçimin ardından görevime devam edip etmeyeceğim resmiyet kazanacak. Şu anda mukavelem devam ediyor. Mukavelem devam ettiği sürece ben buradayım. İstifanın ardından şu an rahmetle andığım Hasan Doğan'a 'evet' derken bu yönetim görevdeydi. Ayrılmayı düşünmedim. Hem Hasan Bey'e hem de yönetime sözüm vardı. Beraber yapacağımız projeler vardı. Ancak kendisini kaybettik. Yeni yönetimi bekliyorum'' dedi.