İspanya La Liga takımlarından Villarreal'in formasını giyen Nihat Kahveci, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Luis Aragones'in kendisi için olağanüstü biri olduğunu söyledi.İspanya'nın Villarreal takımında forma giyen milli futbolcu Nihat Kahveci, Fenerbahçe'nin İspanyol teknik direktörü Luis Aragones ve futbolcu Daniel Güiza'ya övgüler yağdırdı.

Nihat, Marca gazetesinde yer alan demecinde, ''Aragones çok çalışan bir teknik direktör. İspanya'da en fazla teknik direktörlük yapan kişi. Sadece istatistiklere bakılsa ona saygı duyulması için yeter. Daha sonra Avrupa Kupası'na gitti. Hiç kimse ona güvenmiyordu, milli takımda olmasını istemiyordu. O gitti ve üzerindeki gölgeyi atmak için kazandı. Bu kadar baskı altında bunu başarmak kolay değil. Benim için olağanüstü biri'' değerlendirmesinde bulundu.

Nihat ayrıca Daniel Güiza için de, ''Türkiye'de hiçbir futbolcu onun gibi karşılanmadı'' derken, ''İstanbul güzel bir kent ve üstelik büyük bir kulüpte. Orada eğlenecek. Güiza'nın geçtiğimiz sezon yaptıkları normal değil, çünkü 27 gol atmak kolay değil'' diyerek sözlerini tamamladı.