Almanya'nın Bayern Münih takımında forma giyen Hamit Altıntop, Avrupa Şampiyonası öncesi geçirdiği sakatlığın kendisini çok etkilediğini fakat herşeye rağmen yapabileceğinin en iyisini yaptığını belirtti.
Bundesliga Şampiyonu Bayern Münih'de oynayan milli futbolcu Hamit Altıntop, tam olarak formda olmadığı halde Avrupa Şampiyonası'nda yapabileceğinin en iyisini yaptığını söyledi.

Hamit, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, sakatlığından sonra Avrupa Şampiyonası'na katılabilmek için sürekli dua ettiğini belirterek, ''Bayer Münih'in doktorları ve fizik tedavi uzmanlarının çalışmaları sayesinde katılmayı başardım. Tam formda olmadığım halde Avrupa Şampiyonası'nda yapabileceğimin en iyisini yaptığımı düşünüyorum'' dedi.

Bayer Münih ile Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istediğini de ifade eden Hamit, ''Bu benim en büyük hayalim. Bayer Münih ile buna ulaşabileceğimize inanıyorum. Belki yarın değil, daha sonra. Ancak buna inanıyorum'' şeklinde konuştu. Bayer Münih'in kadrosunun bunu başaracak güçte olduğunu belirten Hamit, bunun Avrupa Şampiyonası karşılaşmalarına bakıldığında görüldüğünü, Alman oyuncuların finale, kendisinin de Türkiye ile yarı finale kalmayı başardığını söyledi. Hamit ayrıca, Fransız oyuncu Franck Ribery'nin kalitesinin tartışılamayacağını, Avrupa Şampiyonası'nda başarısız olan Luca Toni'nin de geçen sezon gol atabileceğini ispatladığını kaydetti.

"CEP TELEFONUNA 3 BİN MESAJ GELDİ"

Cep telefonuyla çok fazla kısa mesaj yazdığının hatırlatılması üzerine Hamit, yazdığından daha fazla mesaj aldığını, Avrupa Şampiyonası'ndan önce mesajları bir süre silmeme kararı aldığını, 6 hafta sonra telefonunda yaklaşık 3 bin mesajın toplandığını, kapasitesini aştığı için telefonunu değiştirmek zorunda kaldığını sözlerine ekledi.