Otodrag'da feci kaza!

OPET'in Antalya'da düzenlediği Türkiye Otodrag Şampiyonası'nda pistten çıkan otomobil, seyircilerin arasına daldı. Kazada 3 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Türk Hava Kurumu'na ait Karain Havalimanı'nda gerçekleştirilen ve 28 pilotun katıldığı ve 3 bin kişinin izlediği şampiyonadaki korkunç kaza saat 16.00 sıralarında meydana geldi.

400 metrelik pistte ikişerli çıkışlar yapan pilotlardan OPET Takımı sürücüsü Levent Kesen, çıkıştan hemen sonra direksiyon kontrolünü yitirdi.
Modifiye edilen Chevrolet marka otomobil, güvenlik şeridini aşarak, izleyicilerin arasına daldı. Kazada üniversite öğrencisi 20 yaşındaki İbrahim Özer ile Konyaaltı Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki İbrahim Uzun olay yerinde, bir kişi de kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.Üzerinden kimlik çıkmayan bu kişinin kim olduğu araştırılıyor.

Kazada sürücü Levent Esen ile Murat Yıldırım adlı seyirci ise hafif yaralandı. Esen ve Yıldırım, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Saat 11.00'de başlayan Türkiye Otodrag Şampiyonası'nda güvenlik önlemlerinin yetersizliği dikkati çekti. Karain Havalimanı'nda 400 metrelik pistte gerçekleştirilen yarışları izlemeye gelen 3 bin kişi zaman zaman güveanlik şeridini aşınca, jandarma güç durumda kaldı. Uyarılara karşın seyircilerin güvenlik şeridinin arkasına geçmemesi yüzünden saat 15.00'te yarışlara kısa süreli ara verildi. Bu sırada birçok seyircinin yarışların bittiğini sanarak ayrılması, kazanın daha büyük faciaya dönrüşmesini önledi.