AMD, tüketicilerin yakın gelecekte piyasaya çıkacak ve olağanüstü bir görsel eğlence deneyimi yaşatacak bilgisayarları tanımak için başvurabileceği yeni PC markası AMD LIVE! Ultra’yı duyurdu. AMD LIVE! Ultra markalı bilgisayarlar, AMD’nin masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği “Spider” ve “Puma” kod adlı çok çekirdekli platformlardan güç alacak. AMD Phenom™ 9000 Serisi dört çekirdekli işlemci, yakında çıkacak AMD TurionTM Ultra mobil işlemci ve ATI Radeon™ HD ekran kartları gibi yenilikçi AMD teknolojileri sayesinde, AMD LIVE! Ultra bilgisayarlar, tüketicilerin giderek artan zengin ve yüksek çözünürlüklü (HD) dijital eğlence taleplerini karşılamak için yeterli güce sahip olacak.Yeni nesil AMD LIVE! Ultra bilgisayarlara eşlik eden AMD LIVE!™ Explorer yazılımı, AMD LIVE! bilgisayarlarda benzersiz bir eğlence deneyimi yaşatmak için geliştirilmiş bir PC uygulamasıdır. AMD LIVE! Explorer, bilgisayarın tüm dijital içerik kitaplığını sürükleyici ve üç boyutlu bir tasarımla kullanıcıya sunarken, aynı pencerede film veya TV programı izleme ve internet erişimi olanağı sağlamaktadır.

“Günümüz tüketicilerinin büyük bölümü, bilgisayarlarının bir numaralı işlevi olarak eğlenceyi dile getirmektedir, bu da bilgisayar endüstrisinde yeni bir yönelime işaret etmektedir,” diyen AMD Bilgisayar Çözümler Grubu Pazarlama ve Strateji Başkan Yardımcısı Bob Brewer, şöyle devam etti: “Yeni nesil platformlarımıza dayanan AMD LIVE! Ultra bilgisayarlar, çok beğenilen AMD LIVE! çözümünü geliştirip derinleştiriyor ve en gelişmiş, görsel açıdan zengin ve gerçekçi dijital eğlence sağlayarak tüketicilerimize nerede ve ne zaman isterlerse olağanüstü görsel deneyim yaşatma kararlılığımızı destekliyor.”

Dünyanın önde gelen OEM ve sistem kurucularının, AMD LIVE! Explorer yazılımı içeren AMD LIVE! Ultra markalı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar sunması bekleniyor. Yazılım ve sistemin birleşmesi ile tüketiciler, Phenom dört çekirdekli işlemciler, yakında çıkacak AMD Turion Ultra mobil işlemciler ile olağanüstü görsel perfomansı ortaya çıkaran ATI Radeon HD görüntü çözümleri ve AMD yonga setleri gibi yenilikçi teknolojileri biraraya getiren AMD’nin yeni nesil platformlarının sunduğu sıradışı işlem gücünün keyfini sürerken dijital medya içeriğiyle daha önce yaşamadıkları bir etkileşim olanağı bulacak.
Harika bir çoklu ortam deneyimi yaşamak için, bu yükü üstlenebilecek bir görüntü çözümüne ihtiyaç duyarsınız ve tümleşik görüntü çözümleri bu yükü kaldırabilecek güçte değil,” diyen Enderle Grubu Baş Analisti Rob Enderle, şöyle devam etti: “AMD’nin harici görüntü çözümleri hem tüketicilerin masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda aradıkları sürükleyici deneyimi sağlıyor, hem de kolay kullanıldıkları için, tüketicinin bu yararı elde etme olasılığını yükseltiyor.”

AMD LIVE! Ultra Bilgisayarlar

AMD LIVE! Ultra markası, AMD’nin dört çekirdek veya çift çekirdek teknolojisini, ATI Radeon HD görüntü çözümleri ve AMD yonga setleriyle birleştirerek en üst düzey işlem gücü ve olağanüstü görsel deneyim sağlayan masaüstü ve dizüstü bilgisayarları tasarlamak üzere geliştirildi. AMD’nin yeni nesil platformlarındaki parçalardan her biri, birlikte daha iyi çalışmak için tasarlandığından, bilgisayarlarda yüksek çözünürlüklü HD görüntü keyfine varabilmek için gerekli performansı üretirken, enerji tasarrufu sağlıyor ve ölçeklenebiliyor. “Genel tüketicilerimiz için performansı en üst düzeye çıkaran, yüksek performanslı, AMD LIVE! markalı, medya merkezi özellikli bilgisayarlar sunmaktan çok memnunuz,” diyen Gateway Teknoloji Sorumlusu Kenn Walker, şöyle söyledi: “AMD’yi, müşterilerimizin güçlü eğlence bilgisayarlarının potansiyelinden tam yararlanmasını sağlamak için dijital ortamda gösterdikleri çabadan ötürü alkışlıyoruz.” Dünyanın önde gelen OEM’leri ve sistem kurucularının, AMD LIVE! Ultra masaüstü bilgisayarları 2008’in ilk yarısında, AMD LIVE! Ultra dizüstü bilgisayarları ise 2008’in ikinci yarısında piyasaya sürmeleri beklenmektedir.

AMD LIVE! Explorer
AMD LIVE! Explorer uygulaması, tüketicilerin bilgisayarlarındaki şarkı, fotoğraf ve filmleri, üçboyutlu, hareketli döngü formatında daha kolay incelemelerini sağlarken, canlı televizyon programlarını veya kayıtlı filmleri izlerken internette de dolaşabilmelerine olanak vermektedir. Gerçek anlamda özgün bir eğlence deneyimi için, AMD’nin OEM ve sistem kurucusu müşterilerinin, AMD LIVE! Explorer tarayıcısını kendi uygulamalarıyla birleştirme ve AMD LIVE! veya AMD LIVE! Ultra markalı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda müşteriye sunma seçeneği mevcuttur. “Alienware gibi AMD de, AMD LIVE! Explorer uygulaması, “Spider” ve “Puma” kod adlı platformları gibi önemli yeniliklerle, sürükleyici eğlence deneyiminin sınırlarını zorlamaktadır,” diyen Alienware ürün grubu yöneticisi Patrick Cooper, şöyle konuştu: “Ödüllü Hangar18: HD Eğlence Merkezi sistemimizin görsel açıdan zengin ve etkileşimli medya deneyimini tamamlamak üzere AMD LIVE! Explorer’dan yararlanmak için sabırsızlanıyoruz.” Acer, Alienware, ASUS ve MSI gibi önde gelen bilgisayar üreticileri, 2008’in ilk aylarında, AMD LIVE! Explorer uygulamasının belirli AMD LIVE! masaüstü bilgisayarlarına isteğe bağlı olarak indirilmesi seçeneğini sunacaklar. Diğer OEM ve sistem kurucular, AMD LIVE! Explorer uygulamasını değerlendirme aşamasında. "


"Tüketicilere, yeni AMD LIVE! Explorer’ın getirdiği yararları sunmak için sabırsızlanıyoruz," diyen Acer Sabit Bilgisayar Birimi Başkanı Allen Jong, şöyle söyledi: “AMD’nin yenilikçi çözümleri, Acer Aspire masaüstü bilgisayarı çok iyi tamamlıyor. Acer, müşterilerine gerçek ihtiyaçlarını karşılayacak yeni teknolojiler sunmak için sürekli çaba göstermektedir.”
AMD LIVE! Explorer, asgari sistem gereklerini karşılayan belirli AMD tabanlı bilgisayarları olan AMD müşterilerinin ücretsiz olarak indirmelerine açıktır.AMD nin sitesinden hemen programları indirerek kullabilirsiniz.

AMD LIVE SITESINE GITMEK İÇİN TIKLAYINIZ..