emlaklik & sedatyucel

Windows 8 Ortaya Çıkıyorvsds

Business Insider'ın haberine göre; Microsoft tabletler için tasarladığı Windows 8'in tasarımını bu yıl Haziran ayında tanıtacak. İddiaya göre, tablet arayüzünde Apple gibi bir tasarım izleyecek Microsoft, Windows Phone 7 için hazırladığı "Metro" arayüzünü de kullanacak. http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/windows_8_ortaya_cikiyor.jpg İKONLAR DEĞİŞECEK Ayrıca Phonearena'ya göre; yeni tablet işletim sistemi çift ekranları destekleyecek ve Windows 8'in olduğu cihaza göre

Bu konu 2443 kez görüntülendi ve 10 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Windows 8 Ortaya Çıkıyorvsds

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2443 kez incelendi.


Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Yeni Windows 8 Ortaya Çıkıyorvsds

  Business Insider'ın haberine göre; Microsoft tabletler için tasarladığı Windows 8'in tasarımını bu yıl Haziran ayında tanıtacak. İddiaya göre, tablet arayüzünde Apple gibi bir tasarım izleyecek Microsoft, Windows Phone 7 için hazırladığı "Metro" arayüzünü de kullanacak.

  İKONLAR DEĞİŞECEK

  Ayrıca Phonearena'ya göre; yeni tablet işletim sistemi çift ekranları destekleyecek ve Windows 8'in olduğu cihaza göre arayüzü değişecek. Windows Phone 7'dekine benzer olarak büyük ikonların olacağı da söylenenler arasında.


  Windows 8 için üçüncü dönem geçtiğimiz günlerde yeni kodlama işlemleriyle beraber başladı. İkinci dönemin yaklaşık 4 ay sürdüğünü düşünürsek, üçüncü kodlama dönemi de aynı sürede biterse Windows 8'in tam masaüstü sürümü 2012'nin ortalarına doğru hazır olabilir.


  Windows 8 nasıl olacak


  Slaytlara göre Windows 8 "tatilde" çıkacak, ancak bunun hangi tatil olduğu belli değil. Zaman çizelgesine göre kodlama Haziran ayında başlayacaktı, ancak bazı kaynaklara göre milestone 1 build tamamlanmıştı bile. IE9'un ilk beta'sının ve Windows Live Wave'in ise Ağustos'ta yayınlanacağı gösteriliyordu.
  Slaytlardaki grafiğin ölçekli olduğunu ve tarihlerin kaymadığını düşündüğümüzde Windows 8'in beta sürümü 2011'in Mart ayından biraz önce; RTM sürümü ise Temmuz ayından hemen sonra yayınlanacak.

  Windows 8'in çıkışının ise 2011'in sonlarına doğru veya 2012'nin başlarında olması bekleniyor. Microsoft'un Milestone 3 build'e kadar bir tarihten bahsetmesini beklemiyoruz.

  RAM, ağ bağlantısına sahip TV'ler, mobil geniş bant ve 4G'nin yayılması gibi bahsedilen bazı istastiklerden ise 2012 yılı sonucu ortak nokta olarak çıkıyor.

  Microsoft Hollanda'dan son gelen bir bilgiye göre ise Windows 8'in piyasada olması yaklaşık iki sene alacak.

  Windows 8 tabletler

  Sızan slaytlar, yeni form faktörleriyle ilgilenen üreticilere ve iPad piyasasından bir pay elde etmeye yönelik görünüyor. Microsoft, ekran klavyesinde büyük gelişmeler olacağı vaadini veriyor ve şu özelliklere sahip olacağını söylüyor: "kolay çalıştırılan, metin tahmini daha isabetli, daha kullanışlı bir ara yüze sahip ve işlem hacmi artırılmış" bir ekran klavyesi.

  Windows tableti başarılı kılmanın yolu, form faktörüne göre değişen kullanıcı ara yüzlerine sahip uygulamalardan geçiyor. Ancak Microsoft 3 boyutlu, yüksek renkli, sesleri, yüzleri ve 3 boyutlu vücut hareketlerini algılayabilen dokunmatik ekranlara da önem veriyor.

  Uygulama mağazası

  Microsoft, Apple'dan kopya çeken tek şirket değil: Bu sene 30'dan fazla uygulama mağazı açıldı. Bir uygulama mağazası ile Microsoft, daha çok geliştiricinin dikkatini çekmeye ve internet uygulamalarının kullanıldığı en iyi yeri Windows işletim sistemi haline getirmeye çalışıyor.

  Windows Mağazası, her PC üreticisi için ayrı şekilde markalandırılacak ve optimize edilecek. Ayarlarınız ve uygulamalarınız, PC'ler arasında eşitlenecek. Microsoft, mağazasından para kazanmayı düşünmüyor ve slaytlar mağazayı şöyle adlandırıyor: "nötr kâr"

  Çoklu ortam özellikleri

  Windows 8, medya yürütme ve kayıt etmede hem daha iyi olacak, hem de donanım hızlandırması sayesinde pili ve işlemciyi daha tasarruflu kullanacak. Ses de donanım hızlandırmasını kullanacak ve bu sayede pil ömrü daha uzun olacak.

  Telefon veya web kamerasındaki bulanıklık, parazit gibi bozulmaları düzeltecek bir ön işleme özelliği olacak. Microsoft, HTML5 ses ve video içeriğini 'yakın cihazlarda' oynatmak gibi bir özellikten de bahsediyor.

  'Uzak görüntü' özelliği ise laptop'unuzun ekranındaki görüntüyü geniş bir monitörde gösterebilmenizi sağlayacak.

  Microsoft'un Windows 8 ile ulaşmak istediği 'temel' hedefler içinde "hızlı açılıp kapanma, hızlı tepki, başlangıçtan itibaren yüksek seviyede güvenilirlik" bulunuyor.

  Açılış ve kapanış süresi, pil ömrü dışında Microsoft, yapılan işlerin ne kadar sürdüğüyle de ilgileniyor: ilk e-postanızı okumayana dek geçen süre, tarayıcınızın giriş sayfası açılana kadar geçen süre gibi.

  Mobil PC'lerin uykudan 'anında' uyanması ve ön bellekleme sayesinde daha hızlı açılması ön görülüyor. Hazırda bekletme özelliğinin kullanım oranı şu an sadece yüzde 9 olduğundan, Windows 8 kullanıcı oturumunu kapatma ve hazırda bekletme birleşiminden oluşan bir özelliğe sahip olacak. Bu özellik bilgisayarınızı kapatırken olduğu gibi uygulamalarınızı kapatacak ancak sürücüleri, sistem hizmetlerini, aygıtları ve sistem çekirdeğinin büyük bölümünü ön belleğe alacak.
  Bilgisayarı açtığınızda ise normal bir başlangıç süresinin yarısı kadar bir zamanda sistem açılacak.

  Bu seçenek varsayılan olacak ancak ismi "Kapat ve Hazırda Beklet" olmayacak. Microsoft şu an bu seçeneğe hangi ismi vereceği konusunda karar vermiş değil.

  Windows 8'i şifreli sabit disk üzerinde kullanmanız mümkün olacak ve bunlar BitLocker ve üçüncü parti güvenlik uygulamalarıyla entergre olabilecek.

  Pil ömrünün uzatılması ise çekirdek üzerinde yapılan bazı önemli değişiklikler ile sağlanacak. Windows 8, laptop'unuz elektrik şebekesine bağlı olduğunda 'akıllı alarm' sayesinde virüs taraması gibi olaylar için otomatik olarak uyanabilecek.

  OEM'ler ise performans, güvenilirlik, güvenlik ve Windows Logo uyumluluğunu test etmeye yönelik yeni araçlara sahip olacak.

  Yardım ve destek geri dönüyor

  Yardım ve destek, Windows XP'de birçok araç ve bağlantıyı üzerinde barındırırken Windows 7'de asgari bir yapıya sahipti. Windows 8 ise PC'nizin üreticisi tarafından işletilen forumları aramaya yönelik birleşik arama özelliğine ve Windows 7 sorun gidericilere sahip olacak ve bir bakıma geriye dönüş yapacak.

  İşletim sistemi, işlem merkezi ile daha sıkı bağlantı içinde olacak ve PC'nizde olup bitenleri daha net bir biçimde göstercek. Uygulama Yönetimi Aracı sayesinde hangi uygulamaların performansı düşürdüğünü bulmak mümkün olacak.

  Boot öncesi kurtarma ara yüzü de daha basit bir hale getirilecek ve Microsoft'un güvenlik modu ile 'Sistemin son düzgün çalıştığı zaman' özelliği birleştirilerek 'superboot' adı verilen özellik ortaya çıkarılacak.

  Bilgisayarınızı baştan kurduğunuzda ise Windows 8, "tüm ayarları ve uygulamaları" geri yükleyecek ancak bunun ne kadar otomatik olacağı şu an net değil.

  Aygıtlar da en az PC'ler kadar önemli

  Windows 8 ile Microsoft, "Windows'un kendi başına yapabileceği işlemleri kullanıcıya bırakmamak" amacında. "Aygıtlar Windows 8 ile herhangi bir işletim sistemine göre daha hızlı bağlanacak ve daha iyi çalışacak."

  Microsoft, konum ve web kamerası kullanımındaki gizlilik üzerinde duruyor ve uygulamaların konum bilgisini nasıl sorabileceğinin ve kullanıcının bunlara nasıl izin vereceğinin modelleri üzerinde düşünüyor.

  Microsoft, PC'lerin GPS dışında ortam ışığı sensörlerine ve ivme ölçere de sahip olmasını bekliyor. Bu sayede PC'niz hangi tarafın yukarıya geldiğini, önünde kimsenin olup olmadığını, odanızdaki ışıkların açık olup olmadığını bilecek. Örneğin odanıza girdiğinizde PC'niz kendiliğinden uyanacak ve web kamerası ile sizi zaman kaybetmeden tanıyabilecek.

  USB 3, Bluetooth için 'eller serbest' ve kulaklık profilleri de desteklenecek. Bluetooth 3.0 + HighSpeed ise desteklenmeyecek. 1394 ara yüzü, Microsoft'un USB 2 portlarının yerini USB 3'lere bırakacağı düşündüğünden desteklenmeyebilir.

  Bluetooth Low Energy'nin ise desteklenip desteklenmeyeceği henüz karar verilmemiş durumda.


  Windows 8 kim olduğunuzu tanıyacak

  Microsoft, yeni oturum açma yöntemleriyle Windows 8'i "kullanıcı adı ve parolaları güvenli olarak depolayan" bir hale getirmeyi planlıyor. Henüz kesin olmasa da Windows 8'in web kamerası ile kullanıcının yüzünü tanıyabilecek olması muhtemel.

  Sonuç

  Bütün bu geliştirmelere baktığımızda yeniliklerin tatmin edici olduğu söylenebilir. Microsoft'un, geliştiricilerin karşısına Windows uygulamaları geliştirmeye yönelik yeterince kolay bir programlama diliyle çıkıp çıkmayacağını ve Apple'ın App Store'una rakip olup olmayacağını şu an söylemek ise imkansız.

  Windows 8'i çalışır halde görmeden 'anında açılma' ve daha iyi pil ömrü özelliklerinin PC'leri Android tabanlı sistemlerle rakip hale getirip getirmeyeceğini söylemek ise zor.


  weyselow bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  wayy bee merakla bekliyoruz bakalım

 3. #3

  Bölüm Yöneticisi

  Standart

  Umarım yeni çıkacak oyunlarda "sadece windows8de çalışır" gibi bir saçmalık yapmazlar. Ki eğer bu win8 satmazsa kesinlikle öyle yapacaklar. Daha yavaş yavaş insanlar win7e alışırken bence cok gereksiz.

 4. #4

  Standart

  benim pc win 7 de çok kastı xp ye döndüm yine, uğraşmasalar xp nin bütün açıklarını kapatsalar sadece xp olsa en güzeli (:

 5. #5

  Standart

  Tiko Nickli Üyeden Alıntı
  Umarım yeni çıkacak oyunlarda "sadece windows8de çalışır" gibi bir saçmalık yapmazlar. Ki eğer bu win8 satmazsa kesinlikle öyle yapacaklar. Daha yavaş yavaş insanlar win7e alışırken bence cok gereksiz.
  Üstad,kişisel alışkanlıkları zorla değiştirmeye çalışıyor..Sen uyumluluk denen şeyi ortadan kaldırıp,kendi malının üst versiyonunu tekelcilik oynayarak satmaya çalışırsan,alternatiflerin seni geçmeye başlar..
  Rapid'in gidip Hotfile'ın gelmesi gibi.Klişe dediklerimiz bile değişiyor günü geldiğinde..

  Şahsen muhtaç olmasam,hayatta Windows kullanmam..Çünkü artık hiçbirşeyi cezbetmiyor,herşeyini öğrendikten her sürümünü gördükten sonra hiçbir yenilik yok..O zaman yeni ve başka şeyler denemek gerekir diye bir düşünce geliyor insanın aklına..

  Ama tabii ki w8 ' i deneyeceğiz bilinçli bir kullanıcı olarak..Ondan sonra karar veririz bakalım

  Paylaşım için teşekkürler YouAndMe

 6. #6

  Standart

  windows 7 gayet iyi baya bir gider.xp iyi demiş Rbbt62 arkadaşımız ama şöyle düşünürsek microsoft windows 98 den beri aslında işletim sistemi yapmıyordu.xp de yine 98 in makyajlanmışı idi.Ancak windows 7 tam anlamıyla bir üretim oldu ve güzel bir iş oldu pc niz kasabilri normal yükselteceksiniz yani kimse imac kullanırken demiyor bizim apple kasıyor diye çünkü apple millet mac kullanırken onlara 4-5 bin liralık hayvansı cihazlar veriyor.o cihazlarda kasmaması normal degilmi apple desktop pc lerin ram hızları 1066mhz den başlıyor şu an nasıl iyi dimi açık olayı da şöyle windows un açığı tam olarak kapanamaz bu kadar çok kişi bu windowsu kullandığı sürece tam olarak kapanabilsede yapmazlar zaten yoksa güncelleme çıkartıp milletin pclerine nasıl bakacaklar kaç tanesi sahte diye

 7. #7

  Standart

  Her zaman, her yerde, daima Win98... Unutamadım...

 8. #8

  Standart

  pc yi değiştircem en kısa sürede o zaman isterlerse windows 20 çıkarsınlar (: ama şimdilik favorim tabiki xp makine en iyi onda çalışıyor napalım (:

 9. #9

  Standart

  xp nin üstüne tanımam ya fazla ek zımbırtısı da yok süper

 10. #10

  Standart

  sakkk Nickli Üyeden Alıntı
  xp nin üstüne tanımam ya fazla ek zımbırtısı da yok süper
  aynen katılıyorum xp ya hep kullanımı kolay hemde kasmıyo

Benzer Konular

 1. SVCHOST.EXE Dosyası Hata verirse | Windows Xp Windows 2000 Windows NT4
  Konu Sahibi Can1st Forum Sorunlarınız ve İstekleriniz | Teknik Servis
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 25.Ağustos.2010, 19:23
 2. Sağlığa zararlı telefonlar ortaya çıktı
  Konu Sahibi _KiNG_ Forum Sağlık Köşesi
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 12.Eylül.2009, 20:41
 3. Ben lafimi ortaya korum
  Konu Sahibi ezelsiz Forum Resim | Şiir | Fıkra
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 21.Nisan.2009, 07:37
 4. Truvanın Ortaya Çıkışı (VCD) Belgesel Türkçe
  Konu Sahibi Azeri Forum Dizi Belgesel Show
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 13.Nisan.2009, 21:15
 5. Cam Sanatı ve ortaya cıkarılan guzellıkler
  Konu Sahibi arsenelupen Forum Resimler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 27.Temmuz.2008, 13:29