LG’nin 8.9 inçlik Androidli tableti oyunun kurallarını değiştirmeye geliyor.

LG Electronics (LG), heyecanla beklenen LG Optimus Pad’i Mobile World Congress 2011’de düzenlediği basın toplantısında ilk kez tanıttı. Çeşitli multimedya ve performans özelliklerini barındıran LG Optimus Pad, 8.9 inç ekranıyla 7 ve 10 inçlik tablet trendinin ötesine geçiyor.

LG Optimus Pad, Google’ın Android 3.0 platformu ve NVIDIA Tegra 2 mobil işlemci tarafından destekleniyor. Dünyanın ilk 3D kamerasına sahip tableti olan LG Optimus Pad, Full HD 1080p kod çözme özelliği ile kullanıcılara eşsiz bir multimedya deneyimi sunuyor.

LG Optimus Pad, NVIDIA’nın 1Ghz’lik çift çekirdekli İşlemcisi sayesinde, gecikmesiz web tarama ve hızlı uygulama başlatma özellikleri sunuyor. NVIDIA Tegra 2’nin mükemmel grafikleri ve çoklu işlem yetileriyle, LG Optimus Pad aynı anda birçok uygulamayı yönetebiliyor ve zengin multimedya içeriğinin altından kolayca kalkabiliyor.

Kullanıcılar, dünyanın 3D kamera ile donatılmış ilk tablet PC’si LG Optimus Pad ile capcanlı fotoğraflar ve videolar çekerek, HDMI özellikli üç boyutlu televizyonlarında veya YouTube 3D üzerinden internette izleyebilecek.

Kurumsal kullanıcılar da dahili video konferans özelliğinden faydalanabilecek. Film tutkunları, 1080p Full HD çözünürlük ile üstün kaliteli içeriğini, görüntü kalitesinde hiçbir kayıp olmaksızın televizyonlarına aktarabilecekler.

LG Optimus Pad’de kesintisiz bir şekilde çalışan Tegra Zone uygulaması üzerinden erişilen konsol kalitesindeki kapsamlı oyun koleksiyonu ise, oyun tutkunlarına da, arada sırada oyun oynayanlara da büyük bir keyif sunacak.

LG Optimus Pad Mart ayından itibaren piyasaya çıkacak.