emlaklik & sedatyucel

Bilişim Bakanlığı Olabilir Mi?

http://img2.mynet.com/kobi/bilisim.jpgBilişim Sektörü İş Adamları Derneği (BİSİAD) Başkanı Osman Akın, Türkiye için bilişim bakanlığı kurulmasının zorunlu haline geldiğini söyledi. Bilişim Sektörü İşadamları Derneği, "Büyük Buluşma" adını verdiği toplantıyı Günlüferah Otel'de gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan BİSİAD Başkanı Osman Akın, yaşanan ekonomik krizden tüm sektörler gibi bilişim sektörünün de etkilendiğini kaydetti. Yeni bir kalkınma modeli geliştirilmesi gerektiğine işaret

Bu konu 1073 kez görüntülendi ve 1 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Bilişim Bakanlığı Olabilir Mi?

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1073 kez incelendi.


Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Post Bilişim Bakanlığı Olabilir Mi?

  Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği (BİSİAD) Başkanı Osman Akın, Türkiye için bilişim bakanlığı kurulmasının zorunlu haline geldiğini söyledi.

  Bilişim Sektörü İşadamları Derneği, "Büyük Buluşma" adını verdiği toplantıyı Günlüferah Otel'de gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan BİSİAD Başkanı Osman Akın, yaşanan ekonomik krizden tüm sektörler gibi bilişim sektörünün de etkilendiğini kaydetti. Yeni bir kalkınma modeli geliştirilmesi gerektiğine işaret eden Akın şöyle konuştu:
  "Bilişim sektörü krizden etkilenmiş olmasına rağmen yine de her yıl yüzde 10 büyüyor. Görülüyor ki bilişim sektörü bu potansiyeli ile ülkemizin geleceği . Bunun için de bilişimciler olarak çok ayrıntılı bir yol haritası çıkarılması gerektiğine inanıyoruz. Bilişim Bakanlığı artık Türkiye için bir zorunluluk. Bu sayede kopya kalkınma modellerinden ziyade ülkemize özel bilişim odaklı bir kalkınma modeli geliştirilerek büyüme hızlandırılabilir. Bu çalışmanın sonucu olarak gerek AB süreci, gerekse e-dönüşüm süreci hızlanacaktır. Sektörün büyümesi ile birlikte eğitimli insan kaynağı ihtiyacı olacak ve eğitim kurumlarının da bu alanda yapacakları yatırımlar ile işsizlik sorunu önemli ölçüde çözülecektir."
  Teknoparklarda yazılım firmaları için işleyişin kolaylaştırılması gerektiğini ifade eden Akın, en ciddi teknoloji tüketicisi olan kamu kuruluşlarının yerli markalar ve yerel firmalardan alımlar yapmasını istedi.
  TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlhan Parseker de yaşanan küresel ekonomik krizin ekonomilere önemli ölçüde zarar verdiğini dile getirdi. Canlanan iç tüketim, finans kurumlarındaki likidite fazlalığı, stokların erimesi gibi göstergelerin işlerin yoluna girmeye başladığına işaret ettiğini vurgulayan Parseker, "Yeni açılan şirket oranları, protestolu senet azalışları, binek ve ticari araç satışlarının artışları, elektrik üretim artışları gibi göstergelerde de toparlanmanın başladığını görebiliyoruz. Bu yıl için TOBB'un yüzde 6 civarında büyüme tahmini olduğunu ifade etmek isterim." diye konuştu.
  Parseker, yüksek ve istikrarlı ekonomik büyüme için güçlü ekonomi ve kaliteli demokrasi gerektiğinin altını çizdi.


 2. #2

Benzer Konular

 1. Dinamik Disk Sorunu | Temel de Olabilir | Herşey Olabilir :D
  Konu Sahibi SLaSh Forum Sorunlarınız ve İstekleriniz | Teknik Servis
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 26.Şubat.2010, 13:17
 2. Bilişim zirvesi 7-11 Ekim'de İstanbul'da
  Konu Sahibi YouAndMe Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 19.Ağustos.2008, 17:49
 3. Milli Eğitim Bakanlığı, TTK eski başkanı Erdoğan'ı silmedi
  Konu Sahibi CrueL Forum Eğitim Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Mart.2008, 13:34
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Mart.2008, 02:20