emlaklik & sedatyucel

Bu Uçan Araba Çok Farklı! (Resimli) | Güncel Haber | 01.06.2010

Daha önce birçok uçan otomobil tasarımı haberini sizlerle paylaştık. Yine bir uçan otomobil konsepti haberi ile karşınızdayız. Ama bu uçan otomobil özellikleri ve tasarımı ile diğerlerinden çok farklı... 22 Nisan akşamı Pekin'de, Birinci Uluslararası Konsept Otomobil Tasarım Yarışması (First International Concept Car Design Contest) sonuçları açıklandı. FOTON Motor Firması ve Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (Industrial Designers Society of America-IDSA) tarafından

Bu konu 2058 kez görüntülendi ve 14 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Bu Uçan Araba Çok Farklı! (Resimli) | Güncel Haber | 01.06.2010

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2058 kez incelendi.


Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Exclamation Bu Uçan Araba Çok Farklı! (Resimli) | Güncel Haber | 01.06.2010

  Daha önce birçok uçan otomobil tasarımı haberini sizlerle paylaştık. Yine bir uçan otomobil konsepti haberi ile karşınızdayız. Ama bu uçan otomobil özellikleri ve tasarımı ile diğerlerinden çok farklı...

  22 Nisan akşamı Pekin'de, Birinci Uluslararası Konsept Otomobil Tasarım Yarışması (First International Concept Car Design Contest) sonuçları açıklandı.

  FOTON Motor Firması ve Amerika Endüstriyel Tasarımcılar Derneği (Industrial Designers Society of America-IDSA) tarafından organize edilen yarışmaya, Tasarım Sanat Merkezi, Tokyo İletişim Araba Tasarım Sanatı, Umea Üniversitesi ile onlarca üniversiteden katılan binlerce tasarım kabul edildi.

  YEE olarak isimlendirilen bu uçan otomobil konsepti Çin'de Pan Jiazhi, Zhu Wenxi ve Lai Zexin tarafından, Makine ve Otomotiv Mühendisliği Okulu-Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nde (Department of Industrial Design in School of Mechanical & Automotive Engineering) çalışılarak oluşturuldu.


  Büyüleyici bir tasarıma sahip olan konsept YEE, "en popüler tasarım ödülü" ile birlikte "en yaratıcı gelecek altın ödülünü" kazandı.

  YEE uçan araç konsepti, moda peşindeki modern kentlilerin orta sınıf araçta isteği özellikleri karşılamak için tasarlanmış. Geleceğe yönelik heyecan verici ve çevre dostu arabalar için...


  Tasarımcılarından biri olan Lai konsept ile ilgili şunları söyledi: "Bizim tasarım yaşamın hızlı adımlarının yüksek verimliliğini tam olarak karşılayan, kullanılması kolay bir otomobildir."

  Özellikleri
  YEE futuristik uçan otomobil konsepti, hava ve kara olmak üzere 2 farklı hareket moduna sahip. Bu modlar arasında geçiş yaparak hem havada hem karada gidebiliyor.

  Çalışma modu uçan mod olarak değiştirildiğinde bir uçağa dönüşebiliyor. Dönüşüm sürecinin olabildiğince kolay olabilmesi sağlanmış.

  Uçuş modu seçildiğinde, iki ön tekerleği yanlamasına yukarı doğru (kanat görevi için) ve iki arka tekerleği dışa doğru açılıyor. Arka tekerleklerde uçuş modu için gerekli olan 2 adet ince pervane bulunuyor. Bu şekilde uçan bir araca dönüşen araç ile gökyüzünde dolaşmanın oldukça heyecen verici olacağı kesin.

  Tersi durumda yani uçuş modundan kara hareket moduna geçildiğinde ön ve arka tekerlekler eski haline dönüşüyor. Bu şekilde yerde giden bir araca dönüşüyor...

  Araçta bir transit deponun yanısıra üst tavanda bir güneş enerji istasyonu bulunuyor. Güneş enerjisi ile de şarj olabilen araç çevreci ve tasarruf özelliği ile de oldukça cezbedici bir hal alıyor.


  sual_?, piramid, determ ve 4 kişi daha bunu beğendi.

 2. #11

  Standart

  Çok yakar bu lpg şart )

 3. #12

  Standart

  bravo yaa insanlar nelere kadirdir

 4. #13

  Standart

  asker uğurlarken bu tarz otomobiller tercih edilmemeli

 5. #14

  Standart

  ne zaman seri üretime baslıyormus alalım bi tane ...

 6. #15

  Standart

  ilerde neler olucak aman allahım

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj : 03.Nisan.2011, 22:52
 2. UFO'lar mı yaptı? (Resimli) | Güncel Haber | 28.01.2011
  Konu Sahibi Mr.MhN Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 30.Ocak.2011, 23:17
 3. Crysis 2 çok farklı olacak | Oyun | Haber | 13.03.2010
  Konu Sahibi Mr.MhN Forum Oyun Dünyasından Haberler
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 17.Aralık.2010, 18:45
 4. Seyitgazi’de UFO heyecanı (Resimli) | Güncel Haber | 29.07.2010
  Konu Sahibi Mr.MhN Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 29.Temmuz.2010, 03:13
 5. Karısından Korktu Araba Çaldı | Güncel Haberler | 16.02.2010
  Konu Sahibi Mr.MhN Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 16.Şubat.2010, 12:53