emlaklik & sedatyucel

Bilgisayarınızda Neden CON adında Klasör açamıyorsunuz?

CONTORIUM = CON+TORYUM Sİmgesi con, atom numa...rası 90, kütle numarası 367,4! bu rekor bir radyoaktivite! Dünyada sadece istabul boğazının diplerinde bulunduğu tespit edildi! Bu elementten son yıllarda enerji üretiminde, özellikle roket yakıtlarında had safhada faydalanılıyor. Bilgisayar devrelerinde minimum miktarda kullanılınca bile bilgisayarın fişe takılmadan yıllarca çalışabildiği tescillendi!! Üstelik de alternatifleri içinde en ucuza mal edilen bir ELEMENT. Kaynakwh:

Bu konu 4407 kez görüntülendi ve 26 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Bilgisayarınızda Neden CON adında Klasör açamıyorsunuz?

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4407 kez incelendi.


Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Yeni Bilgisayarınızda Neden CON adında Klasör açamıyorsunuz?

  CONTORIUM = CON+TORYUM
  Sİmgesi con, atom numa...rası 90, kütle numarası 367,4! bu rekor bir radyoaktivite! Dünyada sadece istabul boğazının diplerinde bulunduğu tespit edildi!
  Bu elementten son yıllarda enerji üretiminde, özellikle roket yakıtlarında had safhada faydalanılıyor. Bilgisayar devrelerinde minimum miktarda kullanılınca bile bilgisayarın fişe takılmadan yıllarca çalışabildiği tescillendi!! Üstelik de alternatifleri içinde en ucuza mal edilen bir ELEMENT. Kaynakwh: bilgisayarınıza con adında klasör açamıyorsunuz!peki ama neden?
  Bugün ABD, AB, bilimum Asya ülkeleri, Avustralya, Antartika ve Afrika contorium mineralinin peşinde!
  Türkiye'de Tahmin edilen rezerv ne kadar?
  127.000 ton! Değeri ne kadar? 23 trilyon dolar! Toplam borcumuz ne kadar? 280 milyar dolar!
  Türkiye aslında çok zengin bir fakir ülke!
  Pekiii Batılı ülkeler tarafından içimize sokulan basınının adamları ne diyor biliyor musunuz geçenlerde?
  'Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir'
  Tehlikenin farkındamısınız!!!!

  Peki batı bu madenlere ulaşmak için ne tipte bizans oyunları yapıyor?? Sadece istanbul boğazı ve haliçte bulunan bu mineralini ele geçirmek için başta bedavaya haliçi temizleme önerisinde bulundular! Şimdiyse durmadan boğazdan yalı alıyorlar. Satın alınan yalılara hiçbir TÜRK'ün girememesi ve bu yalılarda tuhaf araştırmalar yapılması sizce tesadüf mü?

  Dubai Kuleleri Gerçeği:
  Peki merak ettiniz mi, neden Dubaililer (yani aslında perde arkasındaki Amerikalılar) birden bire İstanbul'a bu kadar yüksek yapılar inşa etmeye heveslendiler ve milyarlarca doları bize (yani bu işe) yatırmaya karar verdiler…
  İki kıtanın birleşim yerindeki farklı tektonik yapı acaba hangi elementin benzersiz ve mükemmel oluşum şartlarına ev sahipliği yapıyor?
  Peki başka ne şekilde, yabancı bir ülkenin en büyük şehrinin ortasında, hiç engellenmeden (hatta alkışlanarak) yerin yüzlerce metre altında jeolojik araştırmalar yapabilirsiniz?.....

  Lütfen bu yazılı metni tüm tanıdıklarınıza iletin ve ülkemizden toprak satın almak isteyen yabancılara ve güya turistik gezi amaçlı boğazı gezen ecnebilere şunu söyleyin:
  'You will never have our mineral of contorium! We are aware of the danger!' (asla mineralimize sahip olamayacaksınız, tehlikenin farkındayız.)

  ARKADAŞLAR, VATANDAŞLAR;
  CONTORIUM İSİMLİ DOSYA AÇILAMAMASININ SEBEBİNİN 'console'UN KISALTMASI OLDUĞUNA DAİR MOSSAD VE CİA GÜDÜMLÜ AÇIKLAMALAR VAR. FAKAT ŞU NOKTAYA DİKKATİNİZİ ÇEKİYORUM. TÜRKİYE'DE CONTORİUM'UN ADI İLK OLARAK 93 YILINDA GEÇTİ. KONU İLE İLGİLİ OLARAK AÇIKLAMA YAPMAK İSTEYEN BİLİM DÜNYASINDAN İNSANLAR SUSTURULDU. O SENE BOĞAZ YALILARINA YABANCI BANKALAR VE ARAP ŞEYHLERİ NORMALİN ÜSTÜNDE BİR İLGİ GÖSTERDİLER. BİR SENE SONRA ÇIKAN WİNDOWS 95 İŞLETİM SİSTEMİNDE CON İSİMLİ KLASÖR AÇILAMADIĞI GİBİ CONTORİUM'UN İZOTOPLARI OLAN COM1 VE COM2 DE İSİM OLARAK AÇILAMIYORDU. SİZCE GÜYA İŞLETİM SİSTEMİYLE ALAKALI OLAN BU KISALTMALARIN DOSYA KLASÖR İSMİ BİLE OLAMAMASI BİR TESADÜF MÜYDÜ? ELBETTE HAYIR. TABİİ Kİ DE CONTORİUM MİNERALİ AMERİKAN WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİNDEN DAHA DA ESKİ BİR TARİHE SAHİPTİ.

  TARİHTE DAHA DA ESKİYE GİDİNCE PERİYODİK CETVELİN KURUCUSU DİMİTRİ MENDELEYEV'İN 90 NUMARALI YERİ BOŞ BIRAKMASI İÇİN RUS HÜKÜMETİNCE BASKI GÖRDÜĞÜ FAKAT ONUN ANCAK GÜNÜMÜZDE SEBEBİ ANLAŞILABİLEN BİR CİNLİKLE ORAYA 'TORYUM'U YERLEŞTİRİP(ATOM NUMARASI ONUN DA 90) İLERİDE BU ELEMENTLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPILABİLMESİ İÇİN GELECEĞE IŞIK TUTTUĞUNU GÖRÜYORUZ. NEDEN?
  İŞTE SEBEP:
  TORYUM:
  Atom numarası 90, atom ağırlığı yaklaşık 232 olan, 112,6 yoğunluğunda, 1700 °C de eriyen, kurşun renginde, havada bozulmaz, atom enerjisi kaynağı olarak kullanılan radyoaktif bir element. Kısaltması Th. Türkiye'de Manisa-Gördes'te çıkarılır.
  ŞİMDİ TÜRKİYE HARİTASINI PERİYODİK CETVEL GİBİ DÜŞÜNÜP MANİSA-GÖRDES'TEN KUZEYE 364,7(CONTORİUM'UN KÜTLE NUMARASI) KM GİDİNCE NEREYE GİDİYORUZ?
  CEVAP BELLİ: İSTANBUL BOĞAZI!!
  (PERİYODİK CETVELDE DE AYNI GRUP İÇERİSİNDE KUZEY YÖNÜNE GİDİLİNCE KİMYASAL ÖZELLİKLER DEĞİŞMEZ)
  DİMİTRİ MENDELEYEV UĞRADIĞI ESRARENGİZ BASKIYI BİR DEHA ÖRNEĞİ SERGİLEYEREK SAVUŞTURMUŞTUR.

  PEKİ CONTORİUM TEKRARDAN MEDYADA DUYULMAYA BAŞLADIKTAN VE CONTORİUM MİNERALİNİN İŞLENMESİ AMAÇLI NÜKLEER REAKTÖRLERİN KURULMASINA İZİN ÇIKTINTAN SONRA TRİLYON DOLARLIK ARAP ŞEYHİNİN ÜLKEMİZİ ZİYARET EDİP YALILARA TALİP OLMASINA NE DİYORSUNUZ? SEBEP SİZCE DE PETROLÜN PABUCUNU DAMA ATACAK OLAN VE BÖYLECE ARAP ŞEYHİNİN ZENGİLİĞİNİ BİTİRECEK OLAN CONTORİUM'A ULAŞMAK DEĞİL MİYDİ?

  Bende bu konu hakkında biraz araştırma yaptım kimi diyor böyLe birşey yok kimi diyor gercek.. SizLerLe payLaşmak istedim..

  FreePhi, leon_13, melo64 ve 9 kişi daha bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  Ne alaka yaaa. Saçmalık.

 3. #3

  Standart

  bencede microsoft iLe ne aLakası var orası hep saçmaLık..

 4. #4

  Standart

  aynı şekilde com1, LPT1,AUX falanda açılmıyor. Çünkü bunlar bağlantı noktası isimleri. CON da öyle sistem çakışması oluşuyormuş. Kesin bizim istanbul boğazında LPT1 madenide vardır. Yada AUX madeni

 5. #5

  Standart

  =) ne güzeL senaryo hazırLamısLar =))

 6. #6

  Standart

  tmm belki dedikleri gibi boğazda çok önemli bi maden vardır bunu saklıolardır yada bizden gizli yürütmeye çalışıolardır ama saçma olan tarafı bilgisayarda klasör açıp açamamayla ne alakası var :S bence bu ap ayrı bişey yani con die kalasör açamıoz ozmn kesin maden .D yok ya sanmıorum bunun başka bi sebebi vardır bu komut konsolu yönete bilio olabilir msla '' GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} '' adında klasör açtımız zaman win 7 nin tüm özelliklerini kullanabilioruz onun gibi bişeydir yani ...

 7. #7

  Standart

  Bu denli önemli bir madenin olduğunu varsaysak bile bu ortaya çıktığından bir zaman sonra bunu ortaya çıkanların güneşi bir daha görmemeleri lazım aynı su ile araba motorunu çalıştıranlar gibi çoktan tarih olmaları gerekir doğru değil mi

 8. #8

  Standart

  arkadaşlar "qReeNheLL" paylaştığı konuda gerçeklik payı var ve bilinen tek bir gerçek var hiçbirşey TESADÜF değildri.

 9. #9

  Standart

  Bence böyle olamaz tam bir saçmalık olur ayrıca sadece CON değil, NUL diye de klasör açılamıyor.

 10. #10

  Standart

  Gambit2 Nickli Üyeden Alıntı
  Bence böyle olamaz tam bir saçmalık olur ayrıca sadece CON değil, NUL diye de klasör açılamıyor.
  onunla ilgili de bir hikaye vardır; arasan bulunur

Benzer Konular

 1. Windows 7 de klasör taşınmıyor
  Konu Sahibi gard Forum Sorunlarınız ve İstekleriniz | Teknik Servis
  Cevap: 11
  Son Mesaj : 03.Ocak.2011, 18:25
 2. Cevap: 27
  Son Mesaj : 15.Eylül.2010, 02:21
 3. Bilgisayarınızda Kalıntısız Temizlik
  Konu Sahibi MaHiYeT Forum Resimli & Videolu Program ve Donanım Anlatımları
  Cevap: 30
  Son Mesaj : 16.Nisan.2009, 19:00
 4. Süslü kelimeler ağında eğitim tartışmaları
  Konu Sahibi Derya Forum Türkçe - Edebiyat - Kitap Özetleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Haziran.2008, 09:35