Vodafone'dan "elüstü" bilgisayar Spiga ile gerçek mobil internet deneyimi.

Spiga, Dünyada ilk defa Vodafone ile Türkiye’de. Vodafone’dan “elüstü” bilgisayar Spiga ile gerçek mobil internet deneyimi.


Dünyanın en büyük mobil iletişim şirketi Vodafone, mobil internetin farkını Vodafone 3G+ ile yaşamak isteyenlere yepyeni bir teknoloji sunuyor. Sagemcom tarafından üretilen Spiga elüstü bilgisayar, taşınabilirlik ve performansı bir araya getiriyor, internete her yerden bağlanmayı mümkün kılıyor. Vodafone, cep telefonu kadar hafif, netbook kadar fonksiyonel olan Spiga’yı dünyada ilk kez Türk kullanıcılarına sundu.
Dünyada 3G teknolojisinin öncüsü Vodafone, müşterilerine değer yaratan ileri teknolojili hizmetlerine bir yenisini ekledi. Vodafone 3G+ ile internetin keyfini yaşamak isteyenlerin artık yepyeni bir alternatifi var: “Vodafone Elüstü Bilgisayar Spiga” Sagemcom tarafından üretilen, Intel® Atom™ işlemcisi sayesinde cep telefonunun taşınabilirliğini netbook performansıyla birleştiren Spiga, dünyada ilk kez Türkiye’de sunuluyor. Her biri kendi alanlarında dünya devi olan markaların işbirliği ve sinerjisi ile geliştirilmiş olan bu yeni cihaz, yarattığı yeni kategoriyle müşteri beklentilerine sıra dışı bir cevap veriyor.Vodafone Türkiye Ürün ve Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Phil Patel cihazın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Vodafone’un dünyada hizmet verdiği 323 milyon abonesiyle mobil iletişim teknolojilerin gelişimindeki en önemli bir oyuncularından biri olduğunu belirtti. Patel; “3G stratejimizde mobil internet erişimi ve mobil data kullanımı büyük yer taşıyor. 3G+ farkıyla abonelerimize sunduğumuz hizmetleri ve ürünleri yaygınlaştırmak için global alanda edindiğimiz deneyimlerimizden faydalanıyoruz. İleri teknolojinin göstergelerinden biri ve yeni bir cihaz segmentinin başlangıcı olan Sagem Spiga’yı müşterilerimize dünyada ilk kez Türkiye’de sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mobil internetin farkını Vodafone 3G+ ile yaşamak isteyen müşterilerimiz Vodafone elüstü bilgisayarı Spiga ile bu deneyimi artık daha da keyifli yaşayacaklar” dedi.Sagemcom Genel Müdürü Tunç Balanoğlu ise “Uzun yıllara dayanan bilge ve tecrübe birikimimizden yola çıkarak taşınabilir terminaller segmentinde farklılık yaratmayı hedefledik. Portfoyümüzde bulunan Spiga ile hedefimiz mobil terminale yeni bir anlayış getirmekti. Mobil iletişim pazarında yeni bir cihaz segmenti yarattığımıza inanıyoruz. Bunun önemli ve ilk adımı dünyanın en küçük bilgisayarı Spiga; Vodafone ile dünyada ilk kez Türkiye’de Türk tüketicisinin kullanımına sunuluyor” diye konuştu .
Intel Türkiye İş Geliştirme Grup Müdürü Yalım Eriştiren; “2008 yılında duyurduğumuz Intel® Atom™ işlemcisinin biraraya getirdiği taşınabilirlik ve performans ayrıcalıkları, MID (Mobile Internet Device) kategorisi gibi bir yeni cihaz ailesinin ortaya çıkmasını sağladı ve Intel Türkiye olarak bugün burada bu kategorinin en son ve en yeni ürünlerinden biri olan Intel® Atom™ işlemcili Sagem Spiga ile mobil cihazlarda PC’ye benzer kullanım ve gerçek mobil internet deneyimini Türk kullanıcısı ile buluşturmanın heyecanını taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Araşan ise “Vodafone’un müşterilerine sunduğu Spiga, Windows işletim sisteminin sağladığı konforu başarılı bir tasarımla bir araya getiriyor. 1,2 milyar kullanıcının bilgisayar deneyimini yansıtan Windows, yenilikçi teknolojileri ile mobil kullanıcıların istedikleri yer ve istedikleri anda bilgiye erişimini ve paylaşımını kolaylaştırıyor. Spiga’nın boyutuna karşılık yüksek çözünürlüklü ekranı, Windows Media Player ve Microsoft Office gibi yazılımlar ile gerek resim ve video, gerekse iş grafiklerini zevkli hale getiriyor. Windows’un bütün avantajlarını kullanan Spiga, kullanıcılara aynı zamanda Vodafone’un 3G servisleri ile eğlenceli ve keyifli bir dünya sunuyor” dedi.
Sıra dışı tasarımı ile dikkat çeken “Vodafone elüstü bilgisayar Spiga”ya sahip olmak çok kolay. Kampanyaya özel 5 GB’lık 3G+ İnternet paketi kullanımına 18 ay boyunca ayda tüm vergiler dâhil 99 TL ödemeyi taahhüt eden Vodafone aboneleri, “elüstü” bilgisayara ek bir ücret ödemeden sahip olabilecekler.
Vodafone elüstü Bilgisayar Spiga’nın özellikleri:

• İşlemci: Intel® ATOM™ 1,1Ghz
• İşletim sistemi: Windows XP, Office (60 günlük deneme sürümü)
• Ekran: 4,8”, 1024x768 çözünürlük, dokunmatik LED ekran ve kalem
• Kamera: 1,3 Megapiksel kamera
• Bağlantı: Bluetooth 2.0 / Wi-Fi / 3G+ uyumlu SIM kart yuvası
• Sabit hafiza: 512 MB DDR2
• Kapasite: 8 GB hafıza (16 GB kadar artırma olanağı, MicroSD okuyucusuyla)
• Pil: 5 saatlik çıkarılabilir Lityum-iyon pil
• Klavye: 56 tuş Q klavye
• Boyut: 158 x 94.1 x 18.6 mm
• Ağırlık: 315 gram
• Diğer: USB adaptör, 1,5 W Hoparlör, Kulaklık


VeTeknoloji