Lenovo, IdeaPad U1 hybrid notebook ile En Heyecan Verici Bilgisayar ve Donanımkategorisinde "En İyi Notebook ve En İyi Smartbook" ödülünü aldı.

Lenovo, IdeaPad U1 hybrid notebook ile Bilgisayarlar ve Donanım Kategorisinde "En İyi Notebook ve En İyi Smartbook" ödülünün sahibi oldu. IdeaPad U1 hybrid notebook, ayrılabilir ekranıyla sektörde çığır açan ilk hybrid kişisel bilgisayar olma özelliğini taşıyor.

Organizasyonu ve seçmeleri CNET tarafından gerçekleştirilen 2010 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (International CES) çerçevesinde verilen "En İyi Tüketici Elektroniği" ödülleri 9 Ocak Cumartesi günü Las Vegas'ta sahiplerini buldu.


IdeaPad U1 hybrid notebook'un benzersiz tasarımı tüketicilere tek bir cihazla iki kişisel bilgisayar kullanma olanağı sunmak üzere geliştirilmiş. Her biri kendi işlemcisi ve işletim sistemine sahip olan bu iki PC gerek bir arada, gerekse birbirinden bağımsız olarak çalışabiliyor ve istenirse kapaklı (clamshell) dizüstü bilgisayar, gerekse çoklu dokunuşları algılayabilen 'multitouchable slate tablet' olarak kullanılabiliyor.


Ağırlığı yalnızca 1.7 kg olan IdeaPad U1'in modern parlak kırmızı dış yüzeyi ancak küçük bir defter yaprağı kadar yer kaplıyor. Kendine özgü sökülüp takılabilir formu sayesinde kullanıcılar ekranı kolaylıkla ana birimden ayırabiliyor ve kapaklı sistemden dokunmatik slate tablet bilgisayara geçebiliyorlar.


Geleneksel kapaklı formatında, bilgisayar 11.6 inçlik HD LED ekranı ve Windows 7 işletim sistemiyle çalışıyor. Dokunmatik ekran söküldüğünde güçlü bir ARM işlemcili, Lenovo'nun kişiselleştirilmiş Skylight işletim sistemiyle çalışan bağımsız bir slate tablet bilgisayara dönüşüyor.


Shiftdelete