Bir tanıtım sırasında iPhone kullanan gazetecinin Microsoft yetkilisi tarafından azarlandığı dedikodusu şirket tarafından cevaplandı.Almanya'da yapılan Microsoft tanıtımı sırasında iPhone'un güzelliklerinden bahseden ve telefonun arayüzünü öven gazeteci, rivayete göre o sırada tanıtımı yapan yetkili tarafından azarlandı. Ne gazetecenin ne de yetkilinin adının anılmadığı bu rivayeti pek ciddiye almadığımızdan, Yahoyt'ta yer vermemiştik. Ancak Microsoft'un internette yayılan bu habere verdiği yanıtı yayınlamaya karar verdik.
Adını vermese de Almanya'da yaşandığı öne sürülen olaya gönderme yapan Microsoft sözcüsü, "basın mensuplarının ve tanıtımlarımıza katılan diğer her türlü davetlinin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da istedikleri yerde istedikleri teknolojik ürünü ve markayı kullanmakta özgür olduklarını, kendilerinin marka tercihlerine karışılmasının söz konusu olmadığını" açıkladı.

Steve Ballmer'ın şaka yollu göndermeleri hariç asla böyle bir uygulamasına şahit olmadığımız şirket, kendi reklam ajansları da dahil olmak üzere kimsenin rakip ürünler kullanmasına engel olmuyor. Haberin görselinde kullanılan fotoğraf da örnek olarak yine bir Microsoft etkinliğide çekilmiş olup, çok sayıda rakip firmaya ait bilgisayar kullanan gazeteciyle dolu bir ortamı sergiliyor.