Bir türlü emektar olmayan Windows XP , büyük emek ve umutlar ile hazırlanan ( tabiri caiz'ile ) kullanıcı kitlesince ''hüsran'' olarak nitelendirilen Windows Vista ,ve çok başarılı şekilde derlemleri dahi stabil ve ''mükkkemmel'' bulunulan,22 Ekim de satışa sunulacak Windows 7 .
Yazılımcı firma Microsoft oldukça başarılı eğilimleri kullanıcılarına sunmak ve bu yönde hizmet gerçekleştirmek için harıl harıl çalışıyor..İşte herkes Windows 7 yi şimdilerde konuşurken , Microsoft merkezinde Windows 8 in konuları ve planları program yazılımcıları tarafından dolaşmaya başladı bile.

İki kavram potansiyeli üzerine bir değerlendime yapmak gerekirse;

Windows 8 için görsellik yine ön planda olacak , ve bu görsel şablonlar başlı başına yaratılmış olacak.Bu planlama tahmin edilenlerinde ötesinde olabilir, bunu işleyişteki süreç gösterecektir.

Microsoft un üzerinde durduğu sık sık cereyan eden sorunlallık konusunda, bir program yönetici MS yetkilisinin MSR konferansındaki Windows 8 düşüncelerinde önemli arz eden vurgulaması ; Güvenlik ve Sistemlerinde yönetim çok büyük hamleleri elinde bulunduruyor, ve bu teknolojinin geldiği şu anki noktasında bir odak noktasıdır. Bu odakta da Windows 8 üzerine düşeni sağlamaya çalışacaktır, ve bir diğer tabir ile ilginç yönetim anagramların işleneceğidir.


Windows 8 bir yol haritası çizgisinde aslında.Bu yol harita çizgisi farklı bir süreklilik getirmeyecek. Uygun görülebilecek zaman dilimi tahmin edildiği gibi 2012 .

Çok farklı bir gelişme süreci gösterebilir . Bu gelişme süresince Windows takımlarınca yarışada sebep olabilir. İtalyanca - İngilizce - özellikle Korece olarak çalışmaların farklı dillerde de start verileceği haberi şaşırtıcı etken olmaması lazım.


Dünyanın en iyi grafiker ve geliştiricileri olan Hindistanlı program yazılımcıları , çok farklı detaylar üzerinde durduklarını kesinlikle söyleyebiliriz..Microsoft un sistem oluşturma çizgisinde ciddi bir değişim olacağı tahmin edilmiyor.Çünkü Yazılımcı firmanın kalıplaşmış bir standart çizelgesi var. Firmanın işleyiş terminolojisinde bu dikkat edilen unsurdur. Ama ciddi bir değişimi bu işletim sisteminde gerçekleştirebileceğini söyleyebiliriz. Tabiki istisnalar bir kerede kaideyi bozabilir ve tarihi uzatmasına sebep olabilir. 2012 - rotasını 2013 sürükleyebilir.. Peki herşey belirginmi ? Hayır herşey belirgin değil. Bu sadece yeni çalışmaların başlayacağı süreçteki tartışılan konularla sınırlı olan detaylarıdır.


-------------------------------------------------------Microsoft un 3 yıl sonrasına hazırlamayı düşündüğü (windows 8) işletim sistemi hakkındaki ilk genel detayları Chip Online farkıyla BURADA yer vermeye çalıştık.
Bu işletim sistemi için , Kore ve italyanların başarılı yazılımcıları farklı kollardan çalışma yürütecekleri yüksek ihtimalleri arasındayken ,Dünyanın en iyi grafikerleri , Hindistanlı grafikerler,Windows 8 çalışma kadrosunun favorilerinden olacakları kesin. Aslında kısmı çalışmaları başlatacak yazılım kordinatörleri ilk windows 8 ile tanışmış ve Windows 7 - tasarımları hayal etmeye başlamış olduklarını diyebiliriz.


Daha önceden ve yine şimdilerde Windows 7 Transformation paketleriyle karşılaşmak mümkün.Fakat bir geliştirici bununda ötesine geçerek Windows 8 için başlatılması düşünülen dönüştürücüyü meydana getirdi.Görselliğe çok önem verileceği Redmond ve Seattlede deki sistem yapıtı kahramanlarının üzerinde durdukları en büyük temel faktör. Görsellik ve pratik erişim Windows 8 de ciddi bir önem arz edecek . Windows Vista 'da başlayan, Windows 7 'de zenginleşen görsellik, hiç tartışmasız Windows 8 ile çok ciddi bir hal alacak. Şimdiden başlamasının mantığını arama konusundaki, cevap ; dolu dolu bir uzun süreçte, tüm yönleri ve zaman sıkıntısı yaşamadan çalışma düzenin sağlanması , sorunsuz bir işletim sisteminin meydana getirilmesi yattığını düşünebilirsiniz.

Bir geliştirici tarafından meydana getirilen Windows 8 Trns.Pack'te;
Görev çubuğu ,Explorer , Ön yükleme ekranı ,oturum açma ekranı,GUİ değişiklileri göze çarpıyor.
Windows 8 Hakkında gerçek bilgiler ortaya çıktıkça, Bu yeni işletim sistemi evresinede değinmeye ve bilgilendirmeye çalışacağız.


Kaynak : Haber-1 Chip & Haber-2 Chip