Windows 7 RTM, 6 Ağustos'da MSDN'de
Tarih: 22 Temmuz 2009, Çarşamba - Saat: 00:53 Gönderen: Levent Pekcan

Geçtiğimiz 13 Temmuz tarihinde geliştirilme sürecinin tamamlanması beklenen Windows 7, maalesef bu tarihi tutturamadı. Microsoft, geliştirme sürecinin tamamlanıp RTM dediğimiz üretime yollanacak son sürümün ne zaman çıkacağı konusunda henüz bir bilgi vermiş değil, ancak içinde bulunduğumuz ay içinde bunun gerçekleşeceği kesin.
Konu üzerine son resmi açıklamalardan birisi yine Windows 7 ekibinin blog'undan geldi. Ekip üyelerinden Brandon LeBlanc, Windows 7 RTM'nin ne zaman hazır olacağı konusunda ek bir bilgi vermemiş, ama tamamlanmış, son sürümün 6 Ağustos tarihinde donanım ve yazılım üreticilerine sağlanacağını, aynı zamanda da MSDN ve TechNet üyelerinin indirmesine açık hale geleceğini ifade etmiş. Başka bir deyişle, en geç 6 Ağustos akşamı tüm internetin MSDN'den elde edilmiş Windows 7 kopyalarıyla dolacağını tahmin edebiliriz.
Verilen bilgilere göre 6 Ağustos'da ilk sunulan sürüm İngilizce olacak. İngilizce olmayan sürümlerin hazır olması 1 Ekim'i bulacak. Bilgisayar üreticisi firmalar, Windows 7 hazır olduktan (RTM) iki gün sonra sistemlerine kurabilecekleri Windows 7 kopyalarını elde edecekler, ancak belirttiğimiz gibi, RTM tarihi henüz belli değil.
Windows 7 RTM, 6 Ağustos'da MSDN'de :: DarkHardware :: Donanım İnceleme, Testler, Mesaj Panosu ve Fazlası...