Microsolf'a ait bir web sitesinde, kısa süre de olsa boy gösteren bu isim ne anlama geliyor?

Microsoft'un Profesyonel Geliştiriciler Konferansı (PDC - Professional Developers Conference) için hazırladığı bu adres, aslında gizli kalması gereken önemli bir bilgiyi ziyaretçileri ile paylaştı. Yukarıdaki resimde de göreceğiniz gibi, durum fark edilene kadar sitede "Windows Strata"dan bahsediliyordu. Ancak konu birkaç blog sayfasında gündeme gelince Microsoft hatasını fark etti ve bu ismi listeden çıkarttı.

Peki ama nedir bu Windows Strata? Henüz bir açıklama yapılmış olmasa da, Strata büyük ihtimalle Microsoft'un yakında yayınlayacağı
Windows Cloud'un resmi ismi. Microsoft'un patronu geçtiğimiz günlerde Windows Cloud üzerinde çalıştıklarını doğrulamış, ancak detaylardan daha sonra bahsedeceğini söylemişti. Bir demecinde bu özel Windows sürümünün adının bile belli olduğunu belirten Ballmer, bu ismi de bir süre için kimseyle paylaşmayacaklarının altınını çizmişti.
Ancak görünüşe göre Microsoft, küçük bir hata yaparak yeni Windows'un ismini kendi eliyle sızdırmış durumda. Tahminlerimizin doğru olup olmadığını öğrenmek içinse biraz daha beklemek zorundayız.