Arkadaşlar bildiğiniz uzere Microsoft korsan xp kullanıcıları tespid etmek için bu aralar uğraşım içinde.Burda paylaşacağım olay bilgilendirme amaçlıdır karar tabiki sizindir.
Aşşağıda resmini görmüş oldugunuz program Microsoft tarafından piyasaya sürülmüştür


Microsoft, Windows Vista ve Windows XP kullanıcılarının bilgisayarlarında enerji tasarrufu sağlayan yazılım yayınladı. Konunun ayrıntılarıMicrosoft böyle bir program yayınladığını duyurmuş. Tavsiyem sakın böyle bir programı kurmayın. Microsoft’un korsan yayın ile ilgili bir tuzağı olabilir. Elektrik ve Elektronikten azıcık anlayan bir kişi bunun ne kadar mümkün olup olmadığını anlar.


İşte internette bu program hakkında bazı yorumlar…


Bir bilgisayar mühendisi olarak kanmayın böyle şeylere programı indirip denedim faydalı bişey olacağını sanmıyorum. bilgisayarda ne kadar güç üretirse üretsin elektriğiniz fazlaca gelebilir. microsoft korsan yazılımlarının önüne geçmek için böyle bir uygulama başlatmış olabilir. indiripte kuracak arkadaşlara tavsiye etmiyorum dikkatli olun.. bu yazılım yüzünden elektrik faturanızdan olmayın..


Arkadaşlar sakın indirmeyin çünkü bu bir tuzak..!!! normal şartlarda bilgisayarın elektriğini bilgisayarın parçaları kullanır. power supply ne kadar güç üretirse o kadar enerji harcar. microsoft windows xp yi kaçak kullananları kendi silahıyla yakalamak istiyor. böyle şeylerede kanmayın. microsoft böyle birşey yaptıysa bunu niye vistada yayınlamadı ? lütfen kendinizi kollayın.

Alıntı'dır