emlaklik & sedatyucel

Windows tarih oluyor

http://www.internethaber.com/images/news/27414.jpg Milyonlarca kişinin kullandığı Windows'un yerine bakın hangi sistem gelecek? Dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows'un yerini 'Midori' adlı sanal işletim sistemi alacak. Gazeteport'un haberine göre; Microsoft'un bilişim dünyasına kazandırdığı kilometre taşlarından biri olan ve dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows'un yerini, yine Microsoft'un geliştirdiği başka bir

Bu konu 625 kez görüntülendi ve 1 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Windows tarih oluyor

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 625 kez incelendi.


Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Exclamation Windows tarih oluyor


  Milyonlarca kişinin kullandığı Windows'un yerine bakın hangi sistem gelecek?
  Dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows'un yerini 'Midori' adlı sanal işletim sistemi alacak.

  Gazeteport'un haberine göre; Microsoft'un bilişim dünyasına kazandırdığı kilometre taşlarından biri olan ve dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows'un yerini, yine Microsoft'un geliştirdiği başka bir program alacak.

  YENİ SİSTEMİN ADI MİDORİ
  İnternet merkezli olacak programın ismi 'Midori'. Microsoft, şu anda yapım aşamasında olan programı 'modern bilgisayarcılık' olarak nitelendiriyor.

  Şirket, yeni programın işleyiş sistemi hakkında detaylı bilgi vermezken uzmanlar yakın gelecekte Midori'nin, tıpkı windows gibi bilgisayar kullanılan her eve gireceğini ifade ediyor.

  SANAL İŞLETİM SİSTEMİ

  Windows yetkilileri, Midori'nin sanal bir işletim sistemi olacağını ve sadece tek bir bilgisayar üzerinde kullanılmayacağını belirtti. Şirket yekilileri, teknolojide 'mobil insan' döneminin hüküm sürmeye başladığını ve yeni işletim sisteminin, yeni çağın gereksinimlerine uygun olarak tasarlandığını belirtti.

  Bu işletim sistemi, kullanıcının kendi işletim sistemini,internete bağlı olan her bilgisayarda kullanabileceği anlamına geliyor.

  Yazılım Uzmanı Darren Brown, sanal sistemin öncelikle birden fazla server yönetiminde kilit nokta olacağını ifade ederek,"Sanal işletim sistemi bilindik problemleri yenmek için yeni yollar açacak" dedi.

  ÖNCE AĞ BİLGİSAYARLARDA, SONRA PC'LERDE
  Sanal işletim sistemi Midori önce ağ bilgisayarlarda denenecek. Uzmanlar programın daha sonra PC'lerde de kullanılabileceğini söylüyor.

  Uzmanlar, yeni programın çok basit bir işlemci ile çalışacağını ve insanların verilerini güvenli olarak depolayıp istediği mecrada kullanabileceğini kaydetti.
  MİCROSOFT'UN GELECEĞİ TEHLİKEDE Mİ?
  Program yazılımı uzmanı Michael Silver,"Midori'nin geliştirme çalışmaları Microsoft'un geleceği açısından büyük hassasiyet taşıyor" dedi.

  Yetkililer, Windows satışlarının yüzde 8'inin yeni bilgisayar satışlarından elde edildiğini ve Microsoft'un geçiş süresinde çok iyi stratejiler belirlemesi konularında uyarıda bulundu. Bazı uzmanlar ise Windows döneminin sona ermesi halinde yazılım devinin büyük para kaybedeceğini öne sürüyor.

  CaSh, YouAndMe, kadirg27 ve 1 kişi daha bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  olsun pencere bitti midori ne olaki para olsunda nerden olursa olsun misali

Benzer Konular

 1. SVCHOST.EXE Dosyası Hata verirse | Windows Xp Windows 2000 Windows NT4
  Konu Sahibi Can1st Forum Sorunlarınız ve İstekleriniz | Teknik Servis
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 25.Ağustos.2010, 19:23
 2. Ampul tarih oluyor | Teknoloji Haberleri | 18.03.2010
  Konu Sahibi Mr.MhN Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 18.Mart.2010, 12:37
 3. MP3 tarih oluyor!
  Konu Sahibi YouAndMe Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 15.Temmuz.2008, 13:20
 4. Windows XP tarih oluyor
  Konu Sahibi DayLight Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 30.Haziran.2008, 16:15
 5. Yeni ADSL Kampanyası, 4 GB 6 GB Oluyor, 6 GB 8 GB Oluyor
  Konu Sahibi CoDeR Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 09.Aralık.2007, 14:09