Gigabyte, özellikle overclock yapmayı seven kullanıcıların hedeflendiği EP45-Extreme serisi anakartlarını Türkiye'de satışa sundu. Ayrıntılar haberimizde.

Üst seviye overclock'a hayli yatkın EP45-Extreme anakartlarını Türkiye'de piyasaya çıkaran Gigabyte, GA-EP45T-Extreme ile DDR3 kullanıcılarını, GA-EP54-Extreme ile de DDR2 bellek sahiplerini hedef alıyor. Intel'in P45 Express yonga setini destekleyen yeni modeller, FSB 1600 MHz'ye kadar tüm Intel çok çekirdekli işlemcileri destekliyor.

En Yeni Teknolojiler Bu Seride

Sistemi soğutmak için havayı ve suyu bir arada kullanan Hybrid Silent Pipe termal tasarımı ile sessiz çalışma sağlayan EP45-Extreme serisi anakartlar, 80 Port Hata Teşhis LED göstergesi, overclock uyarı, aşırı voltaj uyarı ve ısı uyarı LED göstergeleri sayesinde overclock'çulara tam kontrol sağlıyor.

Gigabyte'ın yeni anakartları ince ayarlı gerilim kontrolüne ve gerçek zamanlı voltaj kontrolüne olanak tanıyan donanımsal yüksek voltaj kontrol yongalarının yanı sıra, işlemci, kuzey köprüsü ve bellek için 12 + 2 + 2 güç devresi tasarımı ile de daha fazla güç verimliliği ve daha düşük çalışma ısıları sunuyor.

EasyTune6 ile hızlı ve kolay overclock yapmayı mümkün hale getiren Gigabyte EP45-Extreme serisi, işlemcisinin gücünü denemek isteyen kullanıcılara ideal bir seçenek sunuyor.