Otobüsün çarptığı üst geçitten düşen demir yığınları durakta otobüs bekleyen yolcuların üstüne düştü!

Gaziantep'te otobüsün çarptığı üst geçitten düşen demir yığınları durakta otobüs bekleyen iki yolcunun ağır yaralanmasına sebep oldu.

Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Caddesi Balıklı Parkı yanında bulunan otobüs durağına giren bir Halk Otobüsü üst geçidin yeni yapılan demir saçlarına çarptı. Çarpışmanın şiddetiyle yerlerinden sökülen demir yığınları alt geçidin hemen yanında bulunan otobüs durağındaki yolcuların üzerine düştü. Olayın hemen ardından yaşanan dehşet ve panik başka bir haber için olay yerinde bulunan habercilerin kameralarına yansıdı. Demir yığını altında kalan vatandaş çevredekilerin yardımıyla çıkarılmaya çalışıldı. Durakta bulunan çocuklar ve bayanlar ise panik halinde olay yerinden kaçmaya çalıştı. Üzerine demir düşen yaralılara ilk olarak çevredeki vatandaşlar yaptı. Daha sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralanan her iki vatandaşa burada yaptığı ilk müdahalenin ardından Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne götürdü. Büyük bir şok geçiren yaralılar Gazi Ruşen (24) ve Ahmet Tuğrul'un (58) durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Olayın görgü tanıkları ise olayın aniden geliştiğini ve demir yığınlarının durakta beklyeyen vatandaşların üzerine düştüğünü söyledi.
Öte yandan olay sonrası gelen polis üst geçit ve otobüs durağında güvenlik önlemleri aldı. Üst geçidi kapatan polis uzun süre olay yerine kimseyi yaklaştırmadı. Polis ayrıca olaya karıştıktan sonra kaçan Halk Otobüsü sürücüsünü yakalamak için çalışmalarına başladı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.