Canon'un yeni nesil tarayıcıları çift yönlü olarak dakikada 50 sayfa tarama yapabiliyor...

Canon, küçük ofisler için tasarladığı, yer ve zaman tasarrufu sağlayan tarayıcıları imageFORMULA DR-2010C ve imageFORMULA DR-2510C'yi piyasaya sürdü.

Renkli veya siyah-beyaz ayırt etmeksizin günde 1.500 sayfaya kadar tarama hacmine sahip.

Küçük ofislerin çalışma grubu ortamlarında işle ilgili kritik belgelerin taranması için tasarlanan iki yeni cihaz da günde 1.500 sayfaya kadar tarama hacmiyle e-postaya tarama veya masaüstüne tarama gibi belirli amaçlara yönelik işlemler için tavsiye ediliyor.

imageFORMULA DR-2510C, dakikada 25 sayfa veya çift taraflı olarak ise dakikada 50 görüntü tararken, imageFORMULA DR-2010C ise dakikada 20 sayfa veya çift taraflı olarak dakikada 40 görüntünün taranmasını sağlıyor. Yeni cihazlar ayrıca siyah beyaz, gri tonlarda veya renkli olup olmaması fark etmeksizin aynı hızda taranmasını sağlayan gelişmiş CIS Sensörü'ne sahip bulunuyor.

imageFORMULA DR-2010C ve imageFORMULA DR-2510C, bağlı bulunduğu ana bilgisayardan açılıp kapatılabiliyor, böylece gereksiz yere açık kalmaları önlenerek enerji tasarrufu sağlıyor.

Tarayıcıların üzerinde bulunan yeni görev tuşları, kullanıcıların doğrudan çıktıyı belli bir yere yönlendirebilmelerine, belirlenen formatta, renkte ve çözünürlükte çıktı elde edebilmelerine imkan sağlıyor.