emlaklik & sedatyucel

Gizli Çekim Gündemi

http://www.bebob.de/factory/images/EHEK-auf-Kamera.gifBu konuda sitede herhangi bir yazıya rastlamadım. Ama bu site dışında heryerde konuşuldu tartışıldı. Konu hakkında bir öncekilerden farklı bir sonuca varılmadı-ve tabi farklı bir tepki de verilmedi. Toplum suçluyu medya ilan etti "bu şekilde reklam yapılmasına izin verdiği" için. Medya pişkinliğini korudu "tepki vermezseniz olur, sadece izleyip prim yaptırıyorsunuz" dedi. Haklıydı bence. Aşağıdaki yazı Ahmet Altan a ait. Bir kadın, bir

Bu konu 3591 kez görüntülendi ve 10 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Gizli Çekim Gündemi

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3591 kez incelendi.


Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart Gizli Çekim Gündemi

  Bu konuda sitede herhangi bir yazıya rastlamadım. Ama bu site dışında heryerde konuşuldu tartışıldı. Konu hakkında bir öncekilerden farklı bir sonuca varılmadı-ve tabi farklı bir tepki de verilmedi.
  Toplum suçluyu medya ilan etti "bu şekilde reklam yapılmasına izin verdiği" için. Medya pişkinliğini korudu "tepki vermezseniz olur, sadece izleyip prim yaptırıyorsunuz" dedi. Haklıydı bence. Aşağıdaki yazı Ahmet Altan a ait.

  Bir kadın, bir erkek ve vicdanımız...
  Ben, bir erkeğin kendisine emanet edilen kadın mahremiyetini hayatı
  pahasına koruması gerektiğine inanan kuşaktanım.
  Bizim kuşak, cinayetten yargılanırken geceyi birlikte geçirdiği kadının
  adını vermemek için cinayet saatinde nerede olduğunu açıklamayan ve
  idama razı olan erkeklerin hikayelerini anlatan kitaplarla, filmlerle
  büyüdü.
  Kadının mahremiyeti bizim için kutsaldır.
  O mahremiyete ihanet eden bir erkekten daha aşağılık biri olamaz
  bizim kuşağın gözünde.
  Bu ölçünün, bir toplumu sağlam tutan değerlerden biri olduğuna da
  inanırım.
  Bir toplumda herşey olabilir, savaşlar, ayaklanmalar, kıyımlar
  yaşanabilir, bunlar atlatılır, tarih yaraları sarar, hayat kendi dengesini
  yeniden bulur ama erkekleri kadın mahremiyetine ihanet etmeye başlayan bir toplum bence ciddi bir çürüme işareti veriyor demektir. Kolay kolay iyileşmez.
  Son yıllarda birlikte oldukları kadınların resimlerini ya da
  filmlerini çekip bunları yayan erkekler çoğalmaya başladı.

  "Bir iki aşağılık adam" deyip geçebilirsiniz.
  Ama bence öyle kolayından üstünden atlanıp geçilecek bir olay değil bu.
  Temel soru şudur: Bu adamlar, böylesine rezilce bir iş yaparken nasıl oluyor da toplumun tepkisinden çekinmiyorlar? Aforoz edilmekten, ayıplanmaktan, isimlerini lekelemekten,ailelerini utandırmaktan korkmuyorlar?
  Toplumun pek de sert bir tepki göstermeyeceğine güveniyorlar herhalde.
  Bunda da haklılar.Daha önce seviştikleri kadınların resimlerini, filmlerini
  yayınlayanlar ne oldu? "Bu adamlar ahlaksızdır" damgası toplumun vicdanında bu insanların alnına vuruldu mu? Sadece o adamların değil, o adamlara selam verenlerin bile bu ahlaksızlığı paylaştığı inancı kabul gördü mü?
  Yoksa toplum, mahremiyeti ihanete uğramış kadınların resimlerini görebilmek
  için mi hareketlendi? Mahremiyet hainini ortak hayatımızın dışına mı attık?
  Yoksa suçuna ortak mı olduk?
  Böyle insanları reddedecek bir reflekse sahip olmayan toplumların vicdanlarında bir zayıflık, ahlaklarında bir çürümüşlük başlamış demektir. Ve, bence bir toplum için en tehlikeli şey böyle bir çürümedir.Bir toplumu toplum yapan onun bayrağı, sınırı, toprağı değildir
  bence,onu toplum yapan ortak ve tartışılmaz vicdani ölçüleridir.
  Bu ölçüler hukuk ve devlet tarafından korunmaz, bu ölçüleri koruyanlar toplumun edebiyatı, yazısı, hikayesi, efsanesi, masalıdır. Yazılı olmayan yasalarıdır. Ne oldu bizim efsanelerimize, hikayelerimize, masallarımıza, yazılı olmayan yasalarımıza? Neden kadınların mahremiyetine ihanet edenler bu kadar rahat davranabiliyorlar?
  Niye iğrenti dolu bakışlarla karşılaşacaklarından çekinmiyorlar?
  Bir değil, iki değil, üç değil...
  Bu tuhaf erkeklerin sayısı artıyor.
  Tam neresinden olduğunu bilmiyorum ama toplum bir yerinden çürüyor.
  çocuklarımıza yanlış masallar anlatıyoruz belki.
  Belki ortak ölçülerimizi, vicdani değerlerimizi yeterince iyi
  öğretmiyoruz.

  Belki de gizli bir çürüme, yaralarla kendini gösteren bir tür
  kanser gibi kendini bu adamların varlığıyla gösteriyor.
  Bir kadının mahremiyetine ihanet eden her şeye ihanet edeceğine inanırım
  ben.

  Böyle adamları arasında barındıran toplumların da çürüdüğünü düşünürüm.
  Bu adamların varlığı beni korkutuyor.
  Ortak vicdanımızı ve ölçülerimizi kayıp mı ettik diye
  endişeleniyorum.
  Vicdanını ve ölçülerini kaybeden bir toplum herşeyini kaybeder çünkü.

  Ahmet Altan

  Kişileri baz almadan yaşananlara-yaşananlar karşısında verilmeyen tepkiye site halkı ne diyor?

  22berkantank bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  adam cok dogru yazmış helal olsun biz işin sadece bize zevk veren boyutundayız.

  yanlış düşünmekten kacınalım!!!!

 3. #3

  Standart

  ben bu işe bir bayan olarak değil,ahmet altanında bahsettiği toplumsal vicdana sahip biri olarak yazıyorum.bu olayı duyduğumdan beri karmakarışık kafam. En yakın arkadaş,sevgili,aşık olmak,güvenmek gibi bir sürü insanı hayata bağlayan ve insani olan duyguları sorguluyorum.BİRçOK İNSAN KADINI SUçLADI.çok az insan adamın ahlaki boşluğunu düşündü.Erkektir ne yapsa yeridir(yada elinin kiridir) diye düşünen bir toplum,erkek çocuklarının iffetini korumasının ne demek olduğunu bilmeyen bir toplum adaletli düşünemiyor demektir.İffet ve edep sadece bayanlara özgü bir davranış biçimi değildir.Biz toplum olarak ,kız çocuklarını nedeni anlaşılmaz bir biçimde ,şehirlerde bile ; okumaktan men ettik.Bunun en büyük sebebi ;cehaletin dışında ,kızı okutmayı ahlaksızlık olarak gördük.İlk düşündüğümüz şey ya başına birşey gelirse oldu.insan olması,insani haklara sahip olacak anlamına gelmedi.Yani TOPLUM ,kadını sadece KADIN olarak gördü.İNSAN olarak değil.Şimdi bu adam kendisine verilen "erkektir yapar" yetkisini kullanan binlercesinden sadece biri.Tek farkı ;yaptığı pis işi iletişim araçları yoluyla yaymış olması.İstemediği halde evlendirilen , kocası tarafından ilişkiye zorlanan , dayak yiyen ,çocuklarının gözü önünde aşağılanan kadınlar; bu olaydakimuameleden farklı bir muamele görmüyorlar.Ahlak;insana gerçekten İNSAN diyebilmek,onun yaşamsal haklarına saygı duyabilmektir.bu haklardan; bu olayda ayaklar altına alınan sadecemahremiyet değildir.Kadınlık aşağılanmış,Erkeklik edebi ve iffeti ayaklar altına alınmıştır.Bu olaya sessiz kalınması , tek taraflı yargı yapılması ise ,yine dönüp dolaşıp toplumu yaralayacaktır.Hangi cinsten olursak olalım(kadın yada erkek)bir an olsun durup düşünelim ; ya birgün bizim insani haklarımız elimizden alınırsa!okumak,mahremiyet,güv enmek,sevmek....vb. ve bu duruma hiç kimse tepki vermese ,Ne hisssederdiniz!
  Bu sessizlik veya önyargılı düşünmek ancak çözümsüzlük getirecektir ve bu tür olayların devamını sağlayacaktır.çünkü suçlu(lar);suçlarının ellerinin kiri olduğunu düşünmeye devam edeceklerdir.

 4. #4

  Standart

  Kesinlikle sizlere katılıyorum.Toplumuzda ki kültür yozlaşmasının had safhada olduğu şu günlerde maalesef sıklıkla karşılaşılıyor bu gibi olaylarla.Kadın yapınca suçlu erkek yapınca helal olsun mantığı tabiki çok yanlış.Şu da unutulmamalı ki kadın temizliğin,saflığın,namusun,şe refin semboludur.Şerefine sahip çıkmak kadının olduğu kadar belkide ondan daha fazla erkeğe düşer.Bu gibi görüntüleri onaylayan yada erkeğe hak verenler aynı şey kendi yakınlarının başına gelse neler hisseder ? Eğer sadece bu olay baz alınacaksa söz konusu şahıslar ne tür toplumundaki kadını nede türk erkeğini temsil etmez.

  Toplumumzda maalesef oluşan yapay gündemin kurbanlarıdır bu kişiler.Ama ben şahsm adına dokulen gözyaşlarınada verilen yeminlerede inanmyorum.Bunlar dahada küçültüyor gözümde özellikle o bayanı.Komplo veya tezgah adı herneyse zaten buyuk bir rezilliktir.Ama o bayanın orada olması gereklimidir?evllilik dışı ilişkilere bakış açımızda ne kadar genişizdir?yada bu ve bu tip kadınlar TüRK KADININI temsil edebilirler mi?


  Figüranların bizler olduğu , senaryonun yüzyıllar evvelden hazırlandığı, yönetmenlerinin maalesef yine bizlerden çıktığı, Finansmanın iseyurtdışından geldiği yaklaşık 100 yıllık uzun bir filmdir .Kimilerimiz bu filmde rol alır, kimileri izler , kimileri ise eleştirir.Asıl olan filmdir!!! Bugun gamze özçelik,yarın hülya avşar,p.tesi ibo,olmadı maçlar yetmezse yada bunlar kesmezse araya karışık bir etnik kavga aaaa oda mı tutmadı hemen memleket elden gider dizisi 12431.bölüm.aaaa buda raiting almıyor hemen semra hanım .YETER ARTIK YETER BİZ BU FİLMİ İZLEMEYE DEVAM ETTİĞİMİZ SüRECE DAHA çOK İĞRENçLİKLERE ALIŞIR çOK ACILAR çEKER çOK AH EDERİZ!!!

  Bir gün istiklal ve cumhuriyeti kurtarma mecburiyetine düşersen ,içinde bulunacağın durumun ahval ve şeraitini düşünmeyeceksin!İşte bu ahval ve şerait çok namüsait bir mahiyette tezahur edebilir!!!!


  M.Kemal ATATüRK

  Umarım doğru yazmışımdır ama atamız çok çok doğru söylemiş herhalde!!! Biz Türküz,Türklük şereftir herkese nasip olmaz değerini bilelim!!!Biz yıllarca dünyaya hükmettik,dinimizin koruyucusu dünyanın otoritesi vede huzur devleti olduk.Bu ve bu gibiler ise atatürkün kim olduğunu sadece televolelerde , başbakanın adınıda bjk başkanı adı olarak söyler,bugun din değiştirir,yarın sekiz kocalı olur,ölürkende şehit denir işte !!!!!!

 5. #5

  Standart


  özlem, içinde bulunduğumuz durumu çok güzel anlatmışsın. İnsan değil KADIN olduğumuz doğru.
  Camel, yazının sonunda kişileri baz almayalım diye eklemiştim. Bu olanlarda kişiselliğin dışında toplum değerleri ön plana çıktı. Tabiki bir temsilci seçilecekse bu insanların bizi temsil etmesi söz konusu olamaz.
  Daha geniş bir katılım bekliyordum. Konugüncel ama yine tepkisiz kaldık...

 6. #6

  Standart

  gözüme çarpmamıştı bi okıyım baştan aşağı

 7. #7

  Standart  Mahiyet zaten şu kayıtsız kalma konusunda kendmizi aşabilsek toplum olarak herşey güzel olacak inşALLAH..

  Biliyorum fazla sivri dilli olduğumdan sevilmiyorum ama şunuda belirtmeden edemeyeceğim.Türk toplumu,bu toplumda kadının yeri ve önemi yada Türk insanında namus şeref gibi olgularla ilgili yorum yapılacaksa bu keşke Ahmet Altan yazısı altında olmasa idi.Yazının kötü olduğundan ötürü yazmıyorum bunları .Yanlış hatırlamıyorsam "aldatmak" isimli kitapda aynı beye aitti.Bizler aylarca kadının aldatması aldatmaması üzerine yorumlar yapmıştık Türk toplumu olarak.Olaya sizin kadar feminen bakamasamda gerçeklerin daha farklı olduğunu bütün bunların bir düzmeceden ibaret olduğunu vurgulamayı tekrar etmek istiyorum.

  kadınların erkeklerin yapıp yapamadığı herşeye yapmasını haklı görmek , yada erkeğin yaptığı hataları vay efendim kadınlar niye yapamıyor demek de bir o kadar saçma .Yanlış herkes için yanlıştır:kadına saygısı olmayan insanın annesine nederece saygısı olduğu şüphelidir.


 8. #8

  Standart

  Ahmet Altan, yazdıklarını takdir ettiğim bir yazar değildir. Ama bu yazısında olaya bakışta gözden kaçanları görmüş. Aldatmak okuduğum en gereksiz kitaptı. Bu kadar saçma bir kitabın satış rekorları kırmış olması ayrı bir tartışma konusu.
  Vardığın sonuç olayın özü zaten.
  Saygı!

 9. #9

  Bölüm Yöneticisi

  Standart

  İnsan ve kadın aslına bakacak olursak zaten aynı şey erkek ve insan gibi ama bence birey olabilmek ve kadın olabilmekten bahsedersek daha mantıklı konuşmuş oluruz.Bahsetmek isteidğim şudur ki : kadın kendini kadın olarak gördüğü sürece toplumda bir birey olamayacaktır.Ama toplumda birey olmayı becerebilmiş kadınlarda vardır.Bizim bu gizli çekimler konusunda kadının kendini obje olarak kullandırması nihayetinde gizli kameralar yatak odalarına girmiştir.bugun ben internet ve haber kanalları vasıtasıyla butun ev yapımı pornoları seyretmiş durumdayım ki hangi site üyeri değilKatılfdığım nokta kadının ahlaksızlığı kadar bu olaylarda erkeğinde aynı oranda ahlaksız olduğu kanaatindeyim.Amma ne eksik ne fazla ikiside aynı derecede ahlaksız.bu çekimlerde kesinlikle bir kullanımsöz konusu değildir.

  Guncel olarak Gamze özçelik olayına dönecek olursak bence kesinlikle o ortamda uyuşturucu vardır kullanılmıştırda.İşte gamzenin ahlaksızlığı o insanlarla o ortamlarda bulunmakta başlar erkeğin ahlaksızlığı cep tel ile çekim yapmasıdır.

 10. #10

  Standart

  Kadının kendini birey olarak görmesi için erkeğin bunu kabul etmiş olması gerekiyor. Yetişilen ortam buna izin vermiyorsa bunun yükünü kadına vermek zor.
  Bu yazıda ilk kurduğum cümle hatalıydı, düzeltmedim kendi ayarımı kendim vermek için; kadının kendini birey olarak görmesi için her iki cinsinde bunu kabul etmesi gerekiyor.
  Kadına "kadın" olarak yapabilecekleri birey olarak yapabileceklerinden çok daha cazip geliyor. Bunu kullanması onu 1-0 önde başlatıyor hayata. Bunun bedelini de ahlaka uzak yaşama ve hatta gizli çekimle teşhide ödeyebiliyor.
  Namus-şeref-saflık... bunları kadına yüklemek yanlış. Bunları insanda görmeye çalışmak gerekiyor. Yasaklar-engellemeler-kınamalareylemiteşvik etmekten öteye gidemiyor malesef...

Benzer Konular

 1. Gizli Çekim ve Dinlemeye Karşı Anti Casus'lar
  Konu Sahibi *Cadıcık* Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2008, 16:25
 2. Galatasaray'ın gündemi Meira
  Konu Sahibi e.M.R.e Forum Galatasaray-1905
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 19.Temmuz.2008, 20:01
 3. Gelecek Yüzyılın Gündemi
  Konu Sahibi CrueL Forum Türkçe - Edebiyat - Kitap Özetleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 01.Haziran.2008, 12:10
 4. Gizli numarayı nasıl engellersiniz |Gizli Numara'yla arama Son
  Konu Sahibi BeRKaY Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 29.Mart.2008, 11:57
 5. Harika Bir RekLam cekim.. MutLaka izLeyin..
  Konu Sahibi eCeM Forum Magazin Haberleri
  Cevap: 27
  Son Mesaj : 02.Mart.2008, 21:23