1 - CSHTR Yeni Ürünler | İkinci El Ürünler | Satış Takas > forumunda herkes ürününe piyasa değeri veya cüzi bir rakamda altı fiyat biçmelidir…Satılık ürünlerede alıcı istediği fiyatı etik kurallar dahilinde biçebilir.Sattığınız ürün yada ürünler icin fiyat belirtmek zorundasınız.Açık artırma yada benzeri şekilde satış yapılmıyor.Lütfen fiyatını belirtiniz.

2 - İlan sahibinin vermiş olduğu fiyatı eleştirmek, yorumda bulunmak kesinlikle yasaktır. Forumu takip eden üyeler zaten hangi malın ne kadar edeceğini tahminen bilir.İşine gelmiyorsa almaz. Pazarlık etmek istiyorsanız,bu tarz işlemleri pm,icq,messenger kullanarak yapmanız gerekmektedir..Satılık ürünlere de fiyat olarak alay edici fiyat teklifleri silinecektir.Yani 100 TL lik fiyat biçilmiş ürüne 30-40 TL komik rakam gibi.Pazarlık tekliflerinizi pm’den yapın lütfen .Eğer çok fahiş bir fiyatlı ürün var ise (örn : yenisinden üst bir fiyatta) bunun uyarısı bölüm yöneticisi arkadaş tarafından yapılır.

3 – İlan verecek arkadaşlar sattıkları ürünü neden sattığını,üründe fiziksel hasar olup olmadığını, ürünün garantisinin devam edip etmediğini, garanti devam ediyorsa hangi firmadan alındığını ve garantinin ne zaman bittiğini söyleyiniz. Eğer üründe düzenli çalışmasını engelleyecek sorunlar varsa lütfen belirtin. Faturasının olup olmadığını da belirtmelisiniz.Çünkü birçok kişi bu konuda soru soracak ve hem boşu boşuna yer işgal edecek hem de insanların ve sizin zamanınız gidecek.

4 - Lütfen ilanı göndermeden önce kurallara uyup uymadığını kontrol ediniz. Ve söylemek istediğiniz her şeyi söylediğinizden emin olun.Aynı gün içinde Her sattığınız ürün icin ayrı bir konu açmayınız. Açtığınız konuları forumun üstüne taşımak için her gün bişeyler yazmayınız.


5 - Yeni ürünü Yeni ürünler ,İkinci El ürünü İkinci El ürünler ,Aradığınız ürünleride Aranılan Ürünler kısmına yazın.Aynı mesajdan birden fazla varsa diğerleri silinecektir.Eğer ürünü takas etmeyi düşünüyorsanız ilanda ne aradığınızı belirtebilirsiniz.

6 - Elinizdeki parçayı/parçaları sattıktan sonra mümkünse satıldı diye son bir mesaj gönderin.

7 - İKİNCİ EL ilanlarında Orjinal olmayan ve içeriğinde > uluslararasi kanunlari, anlasmalari, tüzükleri çigneyen, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı olan,bireyleri ve/veya toplumları küçük düşürücü ifadeler kullanan, politik ya da dini içeriği olan,genel ahlak kuralları ile bağdaşmayan DIVX FILM, MP3 MÜZİK, PORNO FİLM Ayrıca Her türlü lisans satışı, lisans devri, kopya cd, kopya oyun, kopya dvd, divx vs. gibi ürün satışı, ürün satınalma istekleri kesinlikle yasaktır. Bu tip medyalar PC veya oyun konsolları ile beraber satılamaz, ücretsiz bile verilemez, alenen duyurusu yapılamaz.Bu gibi durumlarda sitemiz (www.cshtr.com) değil ilanı veren üye sorumludur. Bu tip ilanlar silinecektir.

8 - Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan.Sağlam referanslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz.Hatta mümkünse ürünleri deneyerek alınız. Mümkünse alım satımları aynı şehirden yani elden yapın. Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek ürünleri denettirerek almanızı tavsiye ederiz.Aksi takdirde www.cshtr.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Alışveriş yapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır.

9 - www.cshtr.com sitesinin yeni ürün ,ikinci el ilan alanları, amatör kullanıcıların kendi sahip oldukları eski ürünleri satmaları yada takas etmeleri için hazırlanmış ve ÜCRETSİZ sunulan bir hizmettir.
Firmaların yada firmalardan mal alıp burada komisyon karşılığı satmaya çalışan kullanıcıların ticari ilanlarına forumlarımızda yer veremiyoruz.

Eğerki üyelerimiz için özel bir fırsat durumu yaratacak firmaların, www.cshtr.com yöneticilerinin bilgisi dahilinde ilanları yayınlanabilir.!

10 - İlan içerisinde kullanılan üslubün ciddiyeti ilanınızın ciddiye alınması ile doğru orantılıdır lütfen yalın ve anlaşılır bir dil kullanarak ilanlarınızı hazırlayınız. Ciddiyetsiz bir dil ile hazırlanmış ilanları yöneticinin uyarı yapmaksızın silme hakkı vardır.

11 - İlanlarda satışın hangi ilden ve ne şekilde yapılacağını belirtmek hem satıcı hem de alıcı için daha anlaşılır olacağından. İl ve satış şekli konusunda ayrıntılı bilgi vermeye çalışınız.

12 - Şayet ürününüz resimli bir ilan ile satıyorsanız. Ürüne ait fotoğrafı kullanınız. Sahte yada yanıltıcı bir fotoğraf koyduğunuz anlaşılırsa konunuz silinebilir. Ürünün temsili resmi bu konu dışındadır.

13 - Sahte üyelik alarak kendi ilanlarına mesaj atan ve sahte bir güvenilirlik sağlamaya çalışan üyeler süresiz olarak banlanacaktır ve kendileri yine bu forum altında ilan edilecektir.

14 - İlan ile alakasız mesajlar yazmayınız. Örnek : "iyi satışlar" "güzel fiyat" "güzel ürün" "param olsa kaçırmazdım" gibi.


Önemli!!! Bu forumda satışı takası yapılan herhangi bir üründen www.cshtr.com sitesi ve yönetim ekibi herhangi bir sorumluluk kabul etmez.Sorumluluk tamamen alıcı ve satıcıya aittir.

Bu foruma mesaj atan herkes, bu kuralları okumuş ve uymadığı takdirde alacağı cezaları kabul etmiş sayılmaktadır.Kabul etmeyenlerin 2. El forumuna mesaj atmaması önemle rica olunur..!!!