Mezun olduğu Yahya Kemal İlköğretim Okulu öğrencileriyle birlikte bir alışveriş merkezinde dinozor sergisini gezen Arda, transferiyle ilgili olarak, “Ortada bir teklif var. Ancak kararı kulübüm verecek. Her şeyin hayırlısı olsun” dedi

Son dönemde sürekli ‘Kalacak mı gidecek mi?’ tartışmalarıyla gündeme gelen Arda Turan, dün öğrencilerle vakit geçirdi. Başarılı futbolcu, mezun olduğu Yahya Kemal İlköğretim Okulu’nun 3. sınıf öğrencileriyle birlikte, İstanbul’daki Torium Alışveriş Merkezi’nde bulunan Dinozorlara Yolculuk Sergisi’ni gezdi. Görevliler, hem Arda’ya hem de miniklere maketlerle canlandırılan dinozorlar hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin yoğun sevgi gösterisinde bulunduğu yıldız futbolcuya okulun müdür yardımcısı İsmet İptaş tarafından karne ve onur belgesi verildi. Arda, basın mensuplarının transferiyle ilgili sorduğu sorulara ilk başta yanıt vermek istemedi. Ancak daha sonra Lig TV’ye bir açıklama yaparak, “Kulübümle sözleşmem devam ediyor. Transferle ilgili söz söylemek bana düşmez. Ortada bir teklif var. Kararı kulübüm verecek. Her şeyin hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

‘Terim’le baba-oğul gibiyiz’
Fatih Terim’in Galatasaray’ın başına geçmesiyle ilgili olarak da konuşan Arda Turan, “Kendisi hakkında yorum yapmak bana düşmez. Hocama çok büyük saygım ve farklı bir sevgim var. Umarım çok büyük başarılara imza atar. Aramızda futbolcu-teknik adam ilişkisinden çok, baba-oğul ilişkisi var” dedi. Şu anda Belçika’yla oynanacak olan milli maça motive olduğunu söyleyen Arda, “Maça kadar kısa bir tatilimiz var. Bu arada fazla kilolarımı vermeye çalışıyorum. Belçika maçını mutlaka kazanmamız gerekiyor ve bunu yapabilecek gücümüz var” diye konuştu.