Başkan 2 gün önce Polat Towers'ta seçim bürosu kurdu. Kendisini destekleyenlerin aidat ve oy hakkını takibe aldı. Bunu gören muhalifler de aynı çalışmayı yapıyor. Ortak aday camiayı birleştirecek biri olacak

G.Saray, tarihi belirlenmemiş bir seçim hazırlığı içinde. Başkan Adnan Polat, baskın seçim için hazırlıklara başladı. 28 Şubat'ta üye aidatları ödeme süresi dolacak. Aidatını yatırmayanlar oy kullanamayacağı için Başkan Polat, kendine ait otelde bir seçim bürosu oluşturdu. Kongrede onu desteklemesi muhtemel üyelerin aidatlarının aksamaması için her türlü önlem alınıyor.

Bunu haber alan muhalefet de her hafta toplantılarını sürdürüyor. Ancak bu kadar bölünmüş bir muhalefetin, Polat'a karşı şansının olmadığını herkes biliyor. O yüzden de muhalefet bir hafta içinde toplanıp, başkan adayını ve yönetim kurulunu açıklayacak. Aslında muhalefetin kimin bayrağı altında toplanacağı da belli. Şu anda aday olacağını açıklayan bir tek Cemal Özgörkey var, bir de gayriresmi olarak aday gösterilen Ali Dürüst. Ancak Polat'ın karşısına çıkacak kişi bu iki ismin dışında biri olacak.