İngiliz devlerinin gündeminde olan Galatasaraylı Servet Çetin, gitmek istediği yeri açıkladı.

Başta İngiliz kulüpleri olmak üzere Avrupa’da birçok takımın transfer listesinde yer alan Servet Çetin, Galatasaray’a ciddi bir bonservis bedeli kazandırarak gecikmeli de olsa yurt dışına açılmanın planlarını yapıyor. Milli yıldız kariyer hedeflerini Milliyet’e anlattı, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kulübüne para kazandırarak gitmek için sezon sonunda bitecek sözleşmesini uzatan Servet, “Galatasaray’ın menfaatleri yönünde hareket ediyorum. Öyle olmasa geçen sezon sözleşmemi uzatmaz ve bu sezon sonu serbest kalırdım. Bunu Sivas’ta oynarken de yapmıştım. Bu yaptığım belki profesyonellik dışı bir hareket olarak yorumlanabilir. Ancak ben, gittiğim yerde hep iyi anılmak isterim” diye konuştu.

Başarılı futbolcu, Avrupa’da oynamayı istediğini belirterek, “Bugüne kadar hayallerimi gerçekleştirdim. Sırada yurt dışı var. Belki de benim için son nokta. O hedefime ulaştığım gün kafamdaki soru işaretleri gidecek. Bunun için en uygun zaman olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Servet Çetin kendisi için en uygun ülkeyi İngiltere olarak açıkladı. İsminin Arsenal, Liverpool ve Tottenham gibi ünlü kulüplerle anılmasının gurur verici olduğunu kaydeden tecrübeli oyuncu, “Açıkçası İngiltere’de zorlanacağımı sanmıyorum. Oyun yapıma en uygun yer olduğu için Premier Lig’de oynamaya sıcak bakıyorum. Ancak transferin gerçekleşmesi için öncelikle kulübümün izin vermesi gerekiyor” dedi.

spor3.com