G.Saray'ın başarılı oyuncusu Servet'in menajeri Mithat Halis, çarpıcı açıklamalarda bulundu

Avrupa’nın önde gelen takımlarının takip ettiği ve transfer gündemlerinde olan Galatasaray’ın milli futbolcusu Servet Çetin'in geleceği belli olmaya başladı.

İngilizlerin ünlü takımı Liverpool’un gündeminde olan Servet Çetin’i ayrıca Arsenal, Lyon ve Bayer Munih’in de gündeminde.

Radyospor'un haberine göre; Servet Çetin hakkında çıkan transfer dedikodularına menajeri Mithat Halis, çarpıcı açıklık getirdi.

RESMİ TEKLİF YOK AMA LİVERPOOL AÇIKLADI

Servet için henüz resmi bir teklif almadıklarını söyleyen Halis, “Liverpool, Servet ile ilgilendiğini kendi açıkladı” dedi. Halis, “Servet Çetin için resmi bir teklif gelmedi. Marsilya’nın yaptığını yapan bir kulüp henüz yok. Bazı takımlar o bölgeler oyuncu arıyorlar. Özellikle Liverpool, Arsenal, Tottenham. Dolayısıyla bu takımlar Servet’i takip ediyorlar. Bu haberlerin çıkmasının nedeni bu takımlar. Kendileri açıkladılar. Servet, Bayer Munih ve Hamburg ayrıca Lyon’un gündeminde” diye konuştu.

SERVET’E OLAN İLGİNİN NEDENİ SÜREKLİLİĞİ

Servet’in uluslar arası arenada tanınan bir futbolcu olduğunu ifade eden Halis, “Servet kendi bölgesinde Avrupa’nın en iyi futbolcularından. Ve dolayısıyla bir çok takımın ilgisini çekiyor. Servet’in sürekliliğinin olması da onu isteyen takımlar açısından dahi cazip kılıyor” dedi.b

LİVERPOOL VE ARSENAL’IN LİSTESİNDE

Galatasaray ile yapılan sözleşmede Servet’in Avrupa’ya transferi için özel bir madde koydurmadıklarını ifade eden Halis, ilginç açıklamalarına devam etti: “Galatasaray ile Servet’in Avrupa’ya gidişi konusunda özel bir anlaşma yapmadık. Eğer böyle bir anlaşma yapsaydık Servet bugün Marsilya’da oynardı. Servet’in fiyatı bellidir. Servet Liverpool ve Arsenal’ın listesinde var.”

ÖNCELİĞİMİZ İNGİLTERE VE ALMANYA

Servet’in Avrupa’ya transferi halinde öncelikleri olduğunu söyleyen Halis, sözlerine şöyle devam etti: “Önceliğimiz İngiltere ve Almanya. Her iki ülkede Servet’in oynaması için çok uygun.Servet Avrupa Birliği futbolcusu değil ancak gideceği takımda bu baraja takılmaz. Ayrıca Servet’e talip olan takımlar büyük takımlar olduğu için bonservisi oldukça yüksek. Dolayısıyla onu alacak takımlar bellidir.”

TRANSFERİ BİR AY İÇİNDE BELLİ OLUR

Servet’in devre arasında Avrupa’ya gidip gitmeyeceği tartışmaların da açıklık getiren Mithat Halis, “Tahmini konuşuyorum, Liverpool’un iki stoperi de sakat. Eğer Liverpool isterse Servet’i alır. Bunu ne Galatasaray, ne Servet engelleyebilir. Çünkü Liverpool dünyanın en büyük takımlarından biri. Parayı verir ve alır. Servet’in başka bir takıma gidip gitmeyeceği bir ay içinde belli olur” şeklinde konuştu.