Gerets yaptığı açıklamada Galatasaray'da devam etmek istediğini söyledi

Gerets, kulüpten ayrılacağı şeklindeki spekülasyonlara açıklık getirerek, ''Ayrılmayı düşünmüyorum, yönetim ile sözleşmemi uzatmak için görüşeceğim'' dedi. Gerets, Fransa dönüşünde ayağının tozuyla Florya Metin Oktay Tesisleri'nde antrenman öncesinde bir basın toplantısı düzenledi. Yönetim ile aralarında sorun olduğu şeklinde haberlerden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Belçikalı teknik adam, ''Son zamanlarda hakkımda çok şey yazılıp çiziliyor. Yönetimle sorun yaşadığım yazılıyor. Tabii ki bazı konular konuşulacak ve tartışılacak. Ama bu işin gereğidir. Adnan Polat ile aramda tartışma olmadığını ve bunların gerçek dışı olduğunu dile getirmek istiyorum'' dedi.
Gerets, transferler konusunda maçtan sonra yaptığı açıklamaların da yanlış anlaşıldığını anlatarak, ''Önümüzdeki yıl yapılacak transferlerin bizim takımımızı daha iyi bir yerlere getireceğine inanıyorum ve bunu savunuyorum. Herhangi bir yanlış anlama olmasın'' ifadesini kullandı.

-''SÖZLEŞME OBSİYONUM ARALIK SONUNA KADAR''-

Galatasaray'daki planlarının uzun vadeli olduğunu kaydeden , Gerets, sözleşmesinde bulunan opsiyonun Aralık ayı sonuna kadar geçerli olduğunu dile getirdi.

Gerets, ''Gitmeyi, parayı düşünüyor'' gibi düşüncelerin doğru olmadığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Galatasaray'da uzun vadeli kalmayı düşünmekle birlikte, sözleşmemi de uzatmayı düşünüyorum. Kulüp de aynı şeyi düşünürse uzun vadeli programımızı yapacağız. Yönetim bir kaç hafta önce sözleşmemi uzatma gibi bir düşünceyi ortaya atmıştı. Bir sene daha sözleşmem opsiyonlu olarak var. Ancak, kulüp bunu Aralık ayı sonuna kadar kullanmalı. Bunları oturup konuşacağız. Ayrıca, ayrılmak gibi bir düşüncem yok. Tüm spekülasyonlar gerçek dışıdır.''

-''TECRÜBE OLDU''-

Şampiyonlar Ligi'nde başarısız sonuçlar aldıklarını kaydeden , Gerets, bunu tecrübe olarak gördüklerini ve bu açıdan kendilerine zevk verdiğini söyledi.

Belçikalı teknik adam, bu hatalardan ders çıkartacaklarını dile getirerek, ''Bu hatalarımızı görerek önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi'nde daha iyi yerlere gelebiliriz. Bundan sonra ligdeki hedeflerimiz belli. Sonuçta biz burada bu takımla daha çok şeyler yapmak düşüncesindeyiz'' ifadesini kullandı.

-GEREKSİZ TRANSFER OLMAYACAK-

Transfer yapmanın her zaman kendileri için hedef olduğunu vurgulayan Gerets, ''Ancak bu bizi daha iyi yerlere götürebilecek, kalitemizi yükseltecek futbolcular transfer etmeliyiz. Maddi açıdan iyi futbolcu bulamazsak elimizdeki mevcut kadroyla devam etmek daha iyidir'' dedi.

Gerets, medyada çok sayıda ismin çıkabileceğini de kaydederken, henüz kesinleşmiş bir şey olmadığını söyledi.

-''İNAMOTO'DAN MEMNUNUZ, CARRUSCA MUTSUZ''-

İnamoto'nun dünkü ve önceki haftada oynanan karşılaşmada takımın en iyisi olduğunun görüldüğünü belirten Gerets, ''En çok mücadele eden oyuncularımız arasındaydı. Onu göndermek gibi bir düşüncemiz yok'' diye konuştu.

Belçikalı teknik adam, Carrusca'nın durumunun değişik olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

''Çünkü kendisi de takımda yer bulamamaktan dolayı üzgün. Onun için devre arasına kadar düşüncelerimizi tam olarak belirleyeceğiz. Ama şu anda her hangi bir karar verilmiş değiliz.''Kaynak: AA