Turkcell Süper Lig'de geçen hafta F.Bahçeye mağlup olan Galatasaray, Sivasspor'u 2-0 mağlup etti.
Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında Galatasaray, konuk ettiği Sivasspor'u rahat bir oyunun ardından Nonda ve Kewell'ın attığı gollerle 2-0 mağlup etmeyi başardı.

Maça müthiş başlayan sarı kırmızılı ekip, ilk düdükten itibaren Sivas kalesinde yoğun bir baskı kurdu. Karşılaşmanın henüz 11. dakikasında Barış'ın nefis topuk pasıyla topla buluşan Nonda düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi. G.Saray, golün ardından da maçı domine etmeyi sürdürünce Sivasspor Teknik Direktörü Muhsin Ertuğral'ın oyuna ilk hamlesi geldi. Maça tek forvetle başlayan Sivasspor, 38. dakikada İbrahim Şahin'in yanına Kamanan'ın gelmesiyle çift forvete döndü. Ancak bu değişiklik de Yiğidolar'a çare olamadı.

İlk yarının son dakikasında Petkoviç topu 6 saniyeden fazla elinde tutunca G.Saray en direk serbest vuruş kazandı. Ceza sahası çizgisinin tam üzerinden kullanılan serbest vuruşta Kewell öyle bir şut çıkardı ki Petkoviç topu ancak ağlarda görebildi. G.Saray, Sivassporlu oyuncuların itirazlarına arasında bu golle ilk yarıyı 2-0 önde kapattı.

İkinci yarıda da oyunun hakimiyetini kaybetmeyen Aslan, maçın temposunu istediği gibi ayarladı. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca G.Saray, Sivasspor'u 2-0 mağlup etti.

Öte yandan bu maçı da boş geçmeyen G.Saray'ın Kongolu golcüsü Nonda, gol sayısını 7'ye çıkararak krallık yarışında zirveye çıktı.

Bu sonucun ardından puanını 25'e çıkaran Galatasaray, Bursaspor'u geçerek ikinci sıraya yerleşti. Sivasspor ise 7 puanda kaldı.
Stat: Ali Sami Yen
Saat: 16.00
Yayın: Lig TV
Hakem: Bülent Yıldırım, Cem Satman, Muhittin Gürses
GALATASARAY
Leo Franco, Sabri, Servet, Gökhan Zan, Hakan Balta, Barış(dk.75 Linderoth), Mustafa Sarp, Mehmet Topal, Kewell, Arda(dk.85 Serdar), Nonda(dk.61 Uğur)
SİVASSPOR
Petkoviç, Murat Sözgelmez, Sedat, Yasin, Faruk(dk.75 Bruno), Erman, Sezer(dk.36 Kamanan), Musa, İbrahim Dağaşan, Cihan, İbrahim Şahin(dk.66 Ferhat)
Gol: Dk.10 Nonda(Galatasaray),Dk.45 Kewell(Galatasaray)
Sarı Kart: Dk.42 İbrahim(Sivasspor), Dk.45 Sedat(Sivasspor),Dk.45 Musa(Sivasspor), Dk.62 Hakan Balta(Galatasaray), Dk.69 Yasin(Sivasspor),Dk.72 Mustafa Sarp(Galatasaray),Dk.74 Barış(Galatasaray),Dk.66 Ferhat(Sivasspor),Dk.90 Sabri (Galatasaray)

90.Dakika :Karşılaşmada başka pozisyon olmayınca hakem Bülent Yıldırım maçı bitiren düdüğü çalıyor. Galatasaray kendi evinde karşılaşmayı 2-0 kazanarak 3 puanın sahibi oluyor.

90.Dakika :Galatasaray'da Sabri kendisine yapılan faulden sonra rakibiyle tartışınca Sarı Kart gördü.

89.Dakika :4. Hakem Hakan Özkan maçın sonuna 3 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.

88.Dakika :Galatasaray atağında Sabri ceza sahası önünde topla buluştu, kaleye baktı yerden sert vurdu ama top direğin yanından auta çıktı.

87.Dakika :Sivasspor atağında Erman sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Leo Franco'da kaldı.

86.Dakika :Galatasaray Kewell'la gole çok yaklaştı. Sabri sağ kanattan ceza sahası içine ortaladı, Kewell topun gelişine müsait pozisyonda plase vuruş yaptı ama top üstten auta çıktı.

85.Dakika :Sivasspor atağında Sedat ileriye doğru uzun oynadı ama top doğrudan kaleci Petkovic'e geldi.

84.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 10 numarayla Arda Giren oyuncu 39 numarayla Serdar Eylik

83.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan sol kanata doğru uzun oynadı Mehmet Topal kafayla dokunmak istedi ama top doğrudan taca çıktı.

82.Dakika :Galatasaray atağında Uğur sağ kanattan ileriye doğru uzun oynadı ama top doğrudan auta çıktı.

81.Dakika :Galatasaray'da Sabri sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

80.Dakika :Sivasspor'da Ferhat rakibi Uğur'a yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.

78.Dakika :Sivasspor'da Erman sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Leo Franco'da kaldı.

77.Dakika :Sivasspor'da Erman sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortaladı, Mbanangoye kafayı vurdu ama top kaleci leo Franco'da kaldı.

76.Dakika :Sivasspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 99 numarayla Faruk, Giren oyuncu 6 numarayla Bruno Zita Mbanangoye

75.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 8 numarayla Barış Özbek Giren oyuncu 6 numarayla Tobias Linderoth

74.Dakika :Galatasaray'da Barış Özbek rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.

73.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanatta topla buluştu, bekletmeden ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

72.Dakika :Galatasaray'da Mustafa Sarp, Mehmet Topal'ın rakibine yaptığı faulden sonra sinirlenerek topa vurunca Sarı Kart gördü.

70.Dakika :Galatasaray atağında Mustafa Sarp sağ kanattan savunmanın arkasına atılan topa hareketlendi ama hakem öncesinde ofsayt kararı verdi.

69.Dakika :Sivasspor'da Erman Kılıç savunmanın arkasına atılan topa heraketlendi ama hakem ofsayt kararı verdi.

68.Dakika :Sivasspor'da Yasin rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.

67.Dakika :Sivasspor'da Erman Kılıç rakip saha sağ taç çizgisi yanından serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

66.Dakika :Sivasspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 21 numarayla İbrahim Şahin, Giren oyuncu 3 numarayla Ferhat Bıkmaz

65.Dakika :Galatasaray atağında Uğur Uçar sağ çaprazda ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ama top kaleci Petkovic'de kaldı.

64.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanata doğru pas attı, Barış topla buluştu içeriye ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

63.Dakika :Galatasaray atağında Arda ceza sahası önünde Mustafa Sarp'ın kaptırdığı topu aldı, içeriye pas vermek istedi ama savunma ayak koyarak tehlikeyi uzaklaştırdı.

62.Dakika :Galatasaray'da Hakan Balta hakeme itiraz edince Sarı Kart gördü.

61.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 20 numarayla Nonda Giren oyuncu 3 numarayla Uğur Uçar

60.Dakika :Galatasaray atağında Hakan Balta sol kanattan arka direğe ortasını yaptı, Nonda topu almak istedi ama gerilerden gelen Barış kafayı vurdu ve top yan ağlarda kaldı.

59.Dakika :Galatasaray atağında Barış sağ kanatta topla buluştu, ceza sahası içine bekletmeden ortasını yaptı, arka direkte Kewell kafayla topu indirdi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

58.Dakika :Sivasspor atağında İbrahim Şahin sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ama top farklı şekilde auta çıktı.

57.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ çaprazdan kaleye yerden sert vurdu ama top yandan auta çıktı.

56.Dakika :Galatasaray'da Kewell sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Petkovic çıkarak topun sahibi oldu.

55.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Arda ceza sahası içine atılan pasta topla buluştu, kaleciyle karşı karşıya köşeye plase vuruş yaptı ama kaleci Petkovic son anda topu kornere çeldi.

54.Dakika :Sivasspor atağında Erman sağ kanattan ceza sahası içine girmek istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.

53.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanatta topla buluştu, ön direğe doğru ortaladı ama savunmada Yasin araya girerek topu kornere gönderdi.

52.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ çaprazdan kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.

51.Dakika :Galatasaray Arda ile gole çok yaklaştı. Arda sağ kanattan topla ceza sahası içine girdi, yanında müsait pozisyonda olan Mustafa Sarp'a pas atmak istedi ama top savunmaya çarparak klaeci Petkovic'de kaldı.

50.Dakika :Sivasspor atağında Musa sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Kamanan kafayı vurdu ama top auta çıktı.

49.Dakika :Sivasspor atağında Cihan sol kanatta ceza sahası önüne geldi, kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.

48.Dakika :Galatasaray'da Arda sağ kanattan korneri kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı, Servet kafayı vurdu ama top yandan auta çıktı.

47.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan ceza sahası içine yerden pasını verdi ama savunma araya girerek topu kornere gönderdi.

46.Dakika :Galatasaray hakem Bülent Yıldırım'ın düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.

45.Dakika :Sivasspor'da Sedat'tan sonra Musa'da ilk yarı bittikten sonra endirek serbest vuruş için hakeme itiraz edince Sarı Kart gördü.

45.Dakika :Sivasspor'da Sedat ilk yarı bittikten sonra endirek serbest vuruş için hakeme itiraz edince Sarı Kart gördü.

45.Dakika :Hakem Bülent Yıldırım ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 2-0 Galatasaray'ın üstünlüğüyle sona eriyor.

45.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Kewell ile 2. golü buldu.Arda topu Kewell'a bıraktı, Kewell ceza sahası içinde kaleye çok sert vurdu ve top kaleci Petkovic'in üzerinden ağlarla buluştu.

45.Dakika :Galatasaray ceza sahası içinde kaleci Petkovic'in topu 6 saniye elinde tuttuğu için endirek serbest vuruş kazandı.

44.Dakika :Sivasspor atağında Erman sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Kamanan kafayla indirdi, İbrahim Dağaşan ceza sahası önünde yerden pas vermek istedi ama top savunmada kaldı.

43.Dakika :Sivasspor'da İbrahim Dağaşan rakibi Barış'a yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.

42.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanatta topla buluştu, bekletmeden içeriye ortasını yaptı ama savunmada Yasin topu uzaklaştırdı.

41.Dakika :Sivasspor atağında İbrahim Şahin sağ çaprazdan kaleye yerden şut denedi ama top yandan auta çıktı.

40.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan ileriye doğru uzun oynadı, Nonda hareketlendi ama top kaleci Petkovic'de kaldı.

39.Dakika :Galatasaray atağında Mustafa Sarp ceza sahası dışında topla buluştu, kaleye baktı çok sert vurdu ve top direğin dibinden auta çıktı.

38.Dakika :Galatasaray atağında Arda ceza sahası içine pas atmak istedi ama savunmada Yasin kademeye girerek tehlikeyi uzaklaştırdı.

37.Dakika :Sivasspor'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 26 numarayla Sezer Badur, Giren oyuncu 14 numarayla Kamanan

36.Dakika :Galatasaray atağında Kewell sol kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.

34.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan çalımlarla ilerledi, yerden pasını verdi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.

33.Dakika :Galatasaray atağında Kewell, Nonda'yla duvar paslaşması yaparak ceza sahası içine girmek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

32.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanattan topla beraber korner çizgisine indi, arka direğe ortaladı ama Mustafa Sarp müsait pozisyonda topu kafayla auta attı.

31.Dakika :Galatasaray atağında Sabri orta alandan topla ilerlemek istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.

30.Dakika :Galatasaray'da Arda sağ kanattan korneri kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

29.Dakika :Galatasaray atağında Nonda sağ kanatta topla buluştu, ön direğe ortasını yaptı ama savunmada Yasin topu kornere çeldi.

28.Dakika :Sivasspor atağında Erman sol kanattan rakiplerini geçerek korner çizgisine indi ama savunmaya yardıma gelen Arda ayak koyarak topu kazandı.

27.Dakika :Galatasaray atağında Hakan Balta sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Nonda kafayı vurdu ama hakem öncesinde Nonda'nın ofsaytta olduğuna karar verdi.

26.Dakika :Sivasspor'da İbrahim Şahin savunmanın arkasına atılan pasa hareketlendi ama hakem ofsayt kararı verdi.

25.Dakika :Sivasspor atağında Erman sol kanatta topla buluştu, korner çizgisine indi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Servet kafayla topu uzaklaştırdı.

24.Dakika :Sivasspor'da İbrahim Dağaşan sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Barış kafayla topu rahat bir şekilde uzaklaştırdı.

23.Dakika :Galatasaray atağında Kewell sol kanattan bekletmeden ceza sahası içine orta yapmak istedi ama top savunmada kaldı.

22.Dakika :Galatasaray Sabri ile gole çok yaklaştı. Sabri ceza sahası dışında sağ çaprazdan kaleye aşırtma bir vuruş denedi ama top üst ağlarda kaldı.

21.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanatta topla buluştu, korner çizgisine indi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

19.Dakika :Galatasaray atağında Kewell sol çaprazdan ceza sahası içine pasını attı ama savunmada Murat Sözgelmez araya girerek topu uzaklaştırdı.

18.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ çaprazdan yerden kaleye sert vurdu ve top savunmaya çarparak kaleci Petkovic'de kaldı.

17.Dakika :Galatasaray atağında Mehmet Topal orta sahadan uzun oynadı ama top doğrudan kaleci Petkovic'e geldi.

16.Dakika :Sivasspor'da Sezer sol kanattan korner kullandı, ön direğe ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

15.Dakika :Sivasspor atağında Erman sol kanaattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunmada Servet ters bir vuruş yaparak topu kornere gönderdi.

14.Dakika :Galatasaray atağında Barış sağ kanata hareketlenen Arda'ya pas atmak istedi ama savunma ayak koyarak topu uzaklaştırdı.

12.Dakika :Sivasspor atağında Cihan sağ kanatta topla buluştu, korner çizgisine ilerlemek istedi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

10.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Nonda'nın attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.Barış ceza sahası önünde topukla içeriye pasını verdi, Nonda savunmanın arkasına sarkarak topla buluştu, kaleciyle karşı karşıya kaldı ve plase vuruşla topu kaleci Petkovic'in yanından ağlarla buluşturdu.

9.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Petkovic'de kaldı.

8.Dakika :Galatasaray atağında Hakan Balta sol kanattan ceza sahası içine havadan pasını attı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

6.Dakika :Galatasaray atağında Nonda ceza sahası içinde kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak taca çıktı.

5.Dakika :Galatasaray atağında Hakan Balta sol kanatta topla buluştu, korner çizgisine indi ceza sahası içine ortaladı ama top doğrudan auta çıktı.

4.Dakika :Galatasaray atağında Arda sağ kanattan ceza sahası içine girdi, Kewell'a pasını verdi, penaltı noktası üzerinde Kewell, Nonda'ya pas atmak istedi ama savunma araya girerek topu kazandı.

3.Dakika :Galatasaray Nonda ile gole çok yaklaştı. Kewell sol kanatta topla buluştu, bekletmeden ön direğe doğru ortaladı, Nonda altıpas içinde kafayı vurdu ama top üstten auta çıktı.

2.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

1.Dakika :Karşılaşma Sivasspor'dan İbrahim Şahin'in vuruşuyla başlıyor.

0.Dakika :Turkcell Super Lig 2009 - 2010 Sezonu 11.hafta karşılaşmasında Ali Sami Yen Stadında Galatasaray ve Sivasspor karşı karşıya geliyor.