Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard, F.Bahçe'ye verin cezaya tepki gösterdi.

Galatasaray Teknik Direktörü, Fenerbahçe’ye verilen iki maçlık cezaya tepki gösterdi, “Böyle olaylar Avrupa’da başka bir ülkede olsa takımın ismine bakılmadan çok ağır cezalar verilirdi. Ödül mü yoksa ceza mı verildi anlamadım” dedi

Fenerbahçe’ye verilen iki maçlık seyircisiz oynama cezası, Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard’ın da tepkisini çekti, bunun az olduğunu belirtti.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde önceki gün Başkan Adnan Polat ve futbol şubesindeki yöneticilerle yapılan toplantıda bir araya gelen Hollandalı teknik adam, verilen cezalar nedeniyle şaşkınlığını dile getirirken, “Böyle olaylar İspanya’da ya da herhangi bir Avrupa ülkesinde olsa, takımın isminin ne olduğuna bakılmadan çok ağır cezalar verilirdi. Ödül mü yoksa ceza mı verildi anlamadım. Ancak futbolun hukuk kısmı bizim dışımızda ve bu nedenle söylemlerimiz dikkatli olmalı. Bu olaylar bizim eski havamızı yakalamımız için bir fırsat da olabilir” diye konuştuğu öğrenildi.

Hollandaki teknik adam, derbi sonrası da ezeli rakiplerini sert şekilde eleştirerek, sistemli provokasyonlukla suçlamıştı.

Bu arada sarı-kırmızılı yönetim futbolculara maçlarda sakin olmaları konusunda uyarılar yaptı. Son yaşanan krizle birlikte hakemlerin saha içinde en ufak hataları cezalandıracağını düşünen idareciler, “Geçen yıl bunun en güzel örneği. Önüne gelen düşene bir tekme de ben atayım diye hareket eder. Biz düşmedik ve tekrar ayağa kalkalım” diye konuştukları ifade edildi.