Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard, Bucaspor maçının ardından bir açıklama yaptı

Ziraat Türkiye Kupası’nda Bucaspor’u 2-1 mağlup ederek gruplara kalmaya hak kazanan Galatasaray’da Rijkaard karşılaşma sonrasında konuştu.

Rijkaard’ın Kanaltürk ekranlarındaki açıklamaları şöyleydi:

"10 KİŞİ KALMAK TAKIMIMIZI ETKİLEDİ"

Bizim için çok önemli bir maçtı. İlk 11’de oynayabileceğini kanıtlamak isteyen oyuncularımız sahadaydı. İlk yarıda golleri erken bulduk ve bu şekilde devam etmek istedik. 10 kişi kalmak takımımızı etkiledi. Takımımız galibiyet için savaştı diyebilirim. Son 15-20 dakika bazı oyuncularımızda yorgunluk belirtileri başladı. O yüzden önemli bir galibiyetti bizim için.

"FENERBAHÇE MAÇINDAN SONRA TOPARLANDIK"

Linderoth’un uzun zaman sonra aramıza katılması ve diğer bazı oyuncularımızın da şans bulması bizim için önemliydi. Fenerbahçe maçından sonra bu maçı kazanmak çok önemliydi. Takım toparlandı diyebilirim. Arda’nın bir gol bir asisti var, Kewell da gol attı. Önümüze bakmalıyız artık. İleriye bakmamız açısından bu maçı kazanmak bize yardımcı oldu. Bu maçı karmaşık hale getiren uzun süre 10 kişiyle mücadele etmemiz oldu.

"KADIKÖY’DE TAHRİK EDİLDİK"

Artık Fenerbahçe maçı geride kaldı. Maçın oynanması hakemin verdiği bir karardı, biz de çıkıp oynadık. Bu tür değerlendirmeler Federasyonun işi. Bizim işimiz değil. Geride kalan konuları konuşmak pek de yararlı olmayacaktır. Belli bir tahrik olduğu çok açık bize o maçta ama bu Federasyonun vereceği bir karardır. Eminim bu sene şampiyon olacağız.