İki haftada ne oldu? Düşüşün sebepleri:

İki haftada ne oldu?
Galatasaray'da cicim ayları çabuk sona erdi. Avrupa ve ligde doludizgin bir şekilde yoluna devam eden Frank Rijkaard yönetimindeki Aslan'da iki haftada büyük düşüş yaşanırken, şimdi herkes "ne oldu da Florya'nın büyüsü bozuldu?" sorusunu sormaya başladı.

Milliyet Gazetesi'nin 3 Ekim bugün tarihli baskısında yer alan haberde, Galatasaray'ın son iki haftada neden bu şekilde bir düşüşün içerisine girdiği maddeler halinde sıralandı.

İşte, düşüşün temel sebepleri:

1- Avrupa Ligi ön elemeleri yüzünden sezon erken açılmak zorunda kalındı ve bu nedenle çabuk form tutuldu. Şimdi ise bunun sancıları yaşanıyor.

2- Saha dışında disiplin sorunu yok. Ancak saha içinde durum farklı. Oyuncular mevkilerini kaybediyor. Servet'in ileri çıkışları sıkıntı yaratıyor.

3- Teknik Direktör Rijkaard'ın çift ön libero ısrarına karşın takım savunması yeterli değil.

4- Arda ile Elano birlikte oynadığında hep sıkıntı yaşandı. Ankara, Kasımpaşa ve son olarak Sturm Graz maçları.

5- Hazırlık kampında yaşadığı sakatlık yüzünden uzun süre oynayamayan Mehmet Topal tercih edilirken, formda Barış 18'e bile alınmıyor.

6- Haldun Üstünel'in belirttiği gibi takımda yaşanan motivasyon sorunu. Futbolcular “nasıl olsa kazanırız” havasına girerek, rakiplerini küçümsüyor.

7- Maç içinde erken gol bulamamaktan kaynaklanan stres. Buna bağlı olarak ikinci yarılarda cezaalanına gönderilen şişirme toplar.

8- Rijkaard'ın sistem olarak bir B planının olmaması. Ünlü teknik adam çift ön libero, tek santrfor ve arkasında 3'lü bir hattan asla vaçgeçmedi.

Kaynak: Milliyet

Şahsi fikrim: ön liberodaki 2'li değiştirilmeli. Topal'ı çok beğenmeme rağmen bu haftalarda kötü oynadığı aşikar. hatta ben elano'nun, arjantin maçındaki gibi ön liberoya yakın orta saha oynaması taraftarıyım.. yani ön libero ikilisi ayhan-elano olabilir.
Topçuların da "nasıl olsa atarız" havası hem bi yandan iyi, panik olmuyolar. Bi yandan da kötü, dakka 90 oluyoır hala aynı hava. ama ben oynadığımmız futbolu beğeniyorum. ARda'nın çok iyi olduğunu düşünüyorum, ve takıma güvenim tam. Kewell biraz keyifsiz, baros biraz dağınık, keita zaman zaman fazlaca fantastik ve arda biraz mantıksız oynamazsa mükemmele yakın bir takım oluruz.
ara transferde forvet ve libero almalıyız. h.balta'ya da caner'den daha ciddi bir alternatif şart.
Mesajı son düzenleyen dr_ankebut ( Bugün - 12:16 )