emlaklik & sedatyucel

Anket: Galatasaray'ın Yeni Mor Formasını Beğendiniz mi?

Mor Aslanlar | Galatasaray'ın Yeni Mor Formaları Beğendiniz mi?

Galatasaray Futbol Takımı’nın 2009-2010 sezonunda giyeceği formalar ve kış kreasyonu tanıtımı dün gece sarı-kırmızılı kulübün Kalamış Tesisleri’nde yapıldı Gecenin sürprizi mor renkli formalar dikkat çekerken Teknik Direktör Rijkaard, “Bu formalar rakiplerin kafasını karıştıracak” dedi. Başkan Adnan Polat ise, “Biz Galatasaray olarak tarih yazarız, rakiplerimiz okur” diye konuştu. Futbol takımının yanısıra diğer branşlardaki sporcular da tanıtımda yer aldı. Takım kaptanı Arda Turan, mor

Bu konu 4398 kez görüntülendi ve 10 yorum aldı ...

  Konuyu değerlendir: Mor Aslanlar | Galatasaray'ın Yeni Mor Formaları Beğendiniz mi?

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 4398 kez incelendi.


Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1

  Standart Mor Aslanlar | Galatasaray'ın Yeni Mor Formaları Beğendiniz mi?

  Galatasaray Futbol Takımı’nın 2009-2010 sezonunda giyeceği formalar ve kış kreasyonu tanıtımı dün gece sarı-kırmızılı kulübün Kalamış Tesisleri’nde yapıldı

  Gecenin sürprizi mor renkli formalar dikkat çekerken Teknik Direktör Rijkaard, “Bu formalar rakiplerin kafasını karıştıracak” dedi. Başkan Adnan Polat ise, “Biz Galatasaray olarak tarih yazarız, rakiplerimiz okur” diye konuştu. Futbol takımının yanısıra diğer branşlardaki sporcular da tanıtımda yer aldı. Takım kaptanı Arda Turan, mor formayı taraftarın tercih edebileceğini ancak kendilerinin parçalı formayı tercih edeceğini belirtti.

  Overdoze, BuGi ve PRoMeTHeuS bunu beğendi.

 2. #2

  Standart

  Bence şık olmuş. Formayı tasarlayanları tebrik etmek lazım.
  lost108 ve BuGi bunu beğendi.

 3. #3

  Standart

  Bence çok çok kötü duruyor..

  Ayrıca kardeşim takımın renkleri sarı - kırmızı.. Forman da o renk olacak.. Hadi bu iki rengin karışımı olanı da kabul edelim ama mor da nerden çıktı...

  Bu bir tek Galatasaray için değil Milli Takım Turkuaz renkli forma giyince de sevmemiştim. Rengin güzelliği ya da formanın şıklığından değil.. Milli Takımımızın renklerinde Turkuaz olmadığı için karşıydım..
  BuGi bunu beğendi.

 4. #4

  Standart

  mor forma cok guzel olmus... gercekten şık duruyor...
  BuGi bunu beğendi.

 5. #5

  Standart

  Bence güzel durmuş mor. Yakışmış. Teşekkürler...
  BuGi bunu beğendi.

 6. #6

  Standart Galatlar

  Klasik sarı kırmızı parçalı forma ve beyaz forma Galatasaraylılar tarafından normal karşılanırken, mor forma (2288 adı verilen forma) ise kimileri tarafından beğenilmesine karşın genel olarak tepkilerin odağı haline geldi!.. Oysaki sarı kırmızılı yönetim bu forma tanıtımının temasını tarihin derinliklerine dayandırmıştı!..

  Mor rengin binlerce yıl önce yaşayan bir topluluk olan Galatlara dayandığı söyleniyor. Peki Galatlar kimdi? Galatasaray ile ilgisi neydi?

  İşte konuyla ilgili olarak 2288gs.com sitesinde yer alan açıklama:

  CESUR VE ONURLU, GALATLAR

  Günümüzden binlerce yıl önce kuzeyden gelen bir topluluk Balkanlara indi. Kuzeydeki kardeşleri Keltlerdi. Düşmanları onlara “Cesur ve Onurlu” anlamına gelen Galat dediler. Keltlerin çıkış noktasıysa kimilerine göre bugünkü Doğu Türkistan, birçok tarihçiye göre de Avusturya ve İsviçre civarıdır. Yerleştikleri pek çok yere isimlerini bıraktılar. Binlerce yıldır bu isimler değişmedi. Galiçya (İspanya’nın Adriyatik kıyıları), Galler limanı (Portekiz), Galya ve Britanya Adası’ndaki Galler gibi.

  YARALI GALAT YOKTUR

  Kimilerince, tarih sahnesinde Türkler kadar savaşabilen tek kavim olarak anlatıldılar. Bu yüzden onlardan bahsederken; “Yaralı Galat yoktur” dendi.

  TOPRAK KUTSALDI

  Dinler yayılmadan önce bizler gibi sadece gökyüzünden çekinirlerdi. Toprak kutsaldı.

  M.Ö. 280

  Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu yayınları arasında yer alan, Suzan Albek’in çevirisi ve Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal’ın önsözüyle Fernand Leguenne’in Galatlar kitabında çok daha geniş bilgiler edinebiliyoruz: “M.Ö. 280 ilkbaharında, her şey hazırdı. Soğuk ülkelerin atlı insanları olduklarından, kadınlar ve erkekler, hepsi Asya stepleri kökenli olan, ayak bileğinde toplanmış geniş pantolon (potur) giyerlerdi. Ayakkabılarının tabanı çiviliydi.”

  TAM 2288 YIL ÖNCEYDİ…

  Önce Macaristan’ı daha sonra Yunanistabn’ın Delphi kentini yağmaladıklarında tarihler M.Ö. 279’u gösteriyordu. Daha sonra onların adıyla anılacak Gallipoli (Gelibolu) yarımadasına yayıldılar. Üç boydan oluşuyorlardı. Bir kısmı boğazlardan bir kısmı İstanbul üzerinden Anadolu’ya yayıldı. Aynı yıl (M.Ö. 279) İstanbul’un (Byzantion) karşısındaki tepeyle karargah kurarak kenti tehdit ettiler. Günümüzden tam 2288 yıl önceydi.

  Leguenne şöyle anlatır: “Onların yüzünden Galata adını alacak olan yere yerleştiler.

  2288 yıldır Galata ismi devam ediyor.

  GALATLAR ANADOLU’DA…

  Galatlar daha sonra Anadolu’da Ankara çevresinde Galatya krallığını kurdular. Çok uzun süre çevrelerine korku saldılar. Yüzyıllar boyunca Anadolu’daki Helenlerle ve Romalılarla savaştılar. Zaman içinde Anadolu topraklarına, insanlarına karıştılar. 1070’li yıllarda Türklerin Galat kalelerindeki halkla oldukça iyi anlaştığı ve ordularına serüveni pek seven, bu insanları aldıkları anlatılır. İki ırk arasındaki ilk kardeşlik de bu zamanlara tarihlenir.

  CESUR VE ONURLU

  Yıl 1453. İkinci Mehmet karar verir. Bizans her yandan sarılır. Kuşatanlar arasında, yeniçeriler ve topçular vardır. Hepsi (ki bunların arasında Galat soyundan gelenler pek çoktur) şehirn ele geçirilmesinde önemli rol oynarlar. Eski Galat dış mahallesi Galata, Avrupalıların çekimser kalışı, hatta Türklerden yana oluşu da buna katılabiir!

  Leguenne’in “Galatlar” kitabı bu cümlelerle bitmektedir.

  Ama Galat yani “Cesur ve Onurlu” kelimesi devam edecektir.

  Fatih’in oğlu İkinci Beyazıd, Gül Baba’ya dileğini sorduğunda bir mektep ihsan etmesi cevabını alır ve imparatorluğun irfan yuvasını kurar. Ocağımızın ismini “Galata Sarayı” olarak belirler. 1481’de Galata Sarayı Enderun-u Humayunu, 1868’de Galatasaray Mektebi Sultanisi olur. 1905’te Galatasaray Sultanisi’nde, Ali Sami Bey ve arkadaşları Galatasaray Spor Kulübü’nü kurarlar. Cumhuriyetimizin kuruluşuyla okulumuz Galatasaray Lisesi adını alır.

  Galatlar yani rakiplerinin dilinde ‘Cesur ve Onurlu’lar Galatasaray Ocağı’nın kurulduğu semtimize 2288 yıl önce isimlerini bıraktılar.

  Tam 2288 yıl boyunca bu isim hiç değişmedi. Onların anısına bu sezon formalarımızdan birinin adı 2288. Ve tabiki Galatasaray Store’larda satışa çıkacak yeni kış koleksiyonunun genel grup adı da 2288. İkinci Beyazıd ocağımıza adını verirken binlerce yıllık semtimizi ön plana çıkardı. Ali Sami Bey ve arkadaşları aynı isimle devam ettiler.
  Okulumuzda bulunan bir tarihi eserden yola çıkarak yeni bir amblem tasarladık. Doğal olarak semtimiz Galata’nın da bir parçası olan ve yüzyıllara meydan okumuş bir mirası yeni koleksiyonumuzdaki ürünlerimizin üzerine bu desen vasıtası ile taşıdık. Bundan sonra zaman zaman şanlı Galatasaray Logomuzla beraber, bazen yan yana, bazen bağımsız, bu mirası Galata Amblemi adıyla görebileceğiz.
  BuGi bunu beğendi.

 7. #7

  Standart

  Çok güzel görünüyor.Farklı ve güzel.
  BuGi bunu beğendi.

 8. #8

  Standart

  Güzel değil ya Turuncu tema hadi neyse ama Overdoze'un dediği gibi iki renk karışımı ama bu renk kötü olmuş.. Ve maçlarda yenildiğimizde aslanlar morardı gibi yakıştırmalara çok müsait bir konu..
  BuGi bunu beğendi.

 9. #9

  Standart

  palyaçomu bunlar anlamadım.. berbat olmuş bence aslana yakışmamış !
  BuGi bunu beğendi.

 10. #10

  Standart

  Bizim köyün formasına benzemiş "samanlı spor"
  ZuZu ve BuGi bunu beğendi.

Benzer Konular

 1. Galatasaray'ın yeni kalecisi | Transfer Haberleri | 02.04.2010
  Konu Sahibi Mr.MhN Forum Galatasaray-1905
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 28.Şubat.2011, 22:06
 2. Galatasaray'ın Yeni Stoperi RICARDO COSTA
  Konu Sahibi Mr.MhN Forum Galatasaray-1905
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 05.Ocak.2010, 23:25
 3. Cevap: 2
  Son Mesaj : 21.Haziran.2009, 03:02
 4. işte Yeni Aslanlar
  Konu Sahibi *Cadıcık* Forum Galatasaray-1905
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 03.Ağustos.2008, 00:24
 5. Galatasaray'ın 08/09 Yılı Formaları
  Konu Sahibi BeRKaY Forum Galatasaray-1905
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 03.Temmuz.2008, 09:53