Galatasaray'dan forvet atağı

Rijkaard ile sözleşme imzalayarak dünyayı sarsan Galatasaray, şimdi de forvet transferi ile adından söz ettirmek istiyor.
Milan Baros'a dünya çapında bir partner arayan sarı-kırmızılı yöneticilerin, İspanya'nın Valencia takımında oynayan Pablo Hernandez ve Fransız ekip Lyon'un ünlü forveti Sidney Govou ile bir süreden beri görüşme halinde oldukları kaydedildi. Rijkaard'ın bu iki forvetten birini kadrosunda görmek istediği belirtildi. Galatasaray'ın, mali kriz içindeki Valencia'nın 24 yaşındaki Pablo Hernandez için daha önce istediği 7 milyon euro'luk rakamı 4-5 milyon euro'ya kadar indirdiği öğrenildi.

Milliyet'in haberine göre, İspanyol kulübü ile sarı-kırmızılı yöneticiler arasındaki Pablo Hernandez için görüşmeler devam ediyor. 29 yaşındaki Sidney Govou ise Lyon'da geçen sezon yeteri kadar forma şansı bulamadığı için takımdan ayrılmak istiyor. 39 kez Fransa Milli Takımı formasını giyen Govou, Galatasaray'ın teklifine çok sıcak bakıyor. Sarı-kırmızılı kulübün futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel ise en kısa zamanda bu iki golcüden birini renklerine katacaklarını müjdeleyerek, "Görüşmelerde sona gelmek üzereyiz. Pablo Hernandez veya Sidney Govou'yu Hollanda kampına yetiştirmeye çalışıyoruz" ifadesini kullandı.


kaynak:internetspor