Milan Baros’a partner arayan Galatasaray yöneticisi Haldun Üstenel, Valencia’lı Fernando Morientes’in menajeri Carvajal ile İspanya’da pazarlık masasına oturdu.G.Saray iki sezondur peşinden koştuğu İspanyol golcü Fernando Morientes'i en sonunda ikna etmeyi başardı. Valencia'da forma giyen İspanyol golcü ile yönetici Haldun Üstünel'in randevusunu ise Morientes'in Liverpool'dan eski takım arkadaşı Harry Kewell'ın ayarladığı öğrenildi.
Avustralyalı yıldız, Hacettepe maçı dönüşü taraftarın tepkisi için Üstünel'e "Eski takım arkadaşlarımla görüşmek istiyorsunuz ama bu durumu da düzeltmek lazım" derken beraber oynadığı bir yıldızın G.Saray'a geleceğinin sinyalini vermişti.

NISTELROOY BIRAKABİLİR

Real Madrid'de 8 sezon forma giyen Morientes, 2005'te Liverpool'a transfer olmuş ancak Ada'da büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Valencia'da üçüncü sezonunu geçiren Morientes, bu sezon sadece 7 maçta oynadı.

Valencia'nın gözden çıkardığı oyuncunun menajeri Gines Carvajal ile Üstünel'in dün 4 saat süren bir pazarlık yaptığı öğrenildi. Alman teknik adam Schuster ile anlaşan G.Saray'ın Morientes'ten önce Van Nistelrooy için de nabız yokladığı ancak Hollandalı'nın sakatlığı yüzünden futbolu bırakabileceğini öğrendikleri ifade edildi.