Galatasaray Süper Lig'de 30. haftanın açılış maçında Hacettepe ile yapacağı maçın hazırlıklarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın ve taraftara kapalı olarak yapılan antrenmanla sürdürdü.Teknik ekip Bülent Korkmaz yönetiminde, saat 11.00’den itibaren Jupp Derwall sahasında yapılan antrenman ısınma çalışmalarıyla başladı.
Dün gece oynanan karşılaşmada ilk onbirde görev alan oyuncular rejenerasyon koşusunun ardından sağlık merkezinde terapi seanslarıyla maç ertesi programlarını tamamladılar.
Antrenmanın ana bölümünde diğer oyuncularla kalecilerin de katıldığı teknik bir çalışma yapıldı. Antrenman soğuma çalışmalarıyla tamamlandı.
Dün oynanan karşılaşmada sağ dizine aldığı iki darbe nedeniyle ağrı ve ödem oluşan Shabani Nonda’nın dün gece başlanan tedavisine bu sabah sağlık merkezinde devam edildi.
Serkan Kurtuluş maçta sol kaval arka adalesine aldığı darbe nedeniyle tedavi edildikten sonra dinlendirildi. Emre Güngör ve Serkan Çalık tedavilerinin ardından salon ve sahada takımdan ayrı olarak çalıştırıldılar.
Dün maç kadrosunda bulunmayan oyuncularla yapılan antrenmanın ardından kasığında bir ağrı hisseden Uğur Uçar tedavisinin ardından dinlendirildi.
Galatasaray, çalışmalarını 28 Nisan 2009 Salı günü saat 18.00’de basın ve taraftara kapalı bir antrenmanla sürdürecek.

27.04.2009