Galatasaray'ın İtalyan kalecisi De Sanctis ise yedikleri golden önceki pozisyonda Mehmet Topal ile anlaşmazlık yaşadıklarını ifade ederek, "Topun bende olduğunu söylemiştim. Ancak sorun burada değil. Kornerde dikkatli olmamız gerekiyordu. İkinci golü atabileceğimiz pozisyonları kaçırdık. Golü yedik. Rakiplerimizi takip edebilme adına hasar aldık. Ancak taraftarlara ve rakiplere saygı duymak lazım. Arkamızda Bursaspor var. Önce bulunduğumuz pozisyonu koruyup, ardından üçüncülüğü kovalamamız gerekiyor" şeklinde konuştu.İtalyan kaleci, gelecek sezon kalıp kalmayacağı yönündeki soruyu ise şöyle yanıtladı:
"31 Mayıs'taki son maça kadar elimden geleni yapacağım. Ondan sonra iş kulübe kalıyor. Ben elimden geleni yaptım. İyi oynamak için konsantre oldum. Yeni kaleci konusunda 20 gündür söylentiler var. Ben bu 20 günde iyi oynadığımı düşünüyorum. Kiralık olduğum için Galatasaray'ın transfer piyasasındaki her oyuncuyu kontrol etme hakkı var. Her zaman burada mutlu olduğumu söyledim. Kalıp kalmayacağım benden önce yöneticilerin vereceği bir karar."
Galatasaray'ın ikinci başkanı Mehmet Helvacı ise, son derece önemli puanlar kaybettiklerini belirterek, "Matematiksel olarak şampiyonluk şansımız bitmese de işimiz çok zorlaştı. Bu beraberlik bizim için iyi olmadı. Son dakikaya kadar iyi gidiyorduk, ama maalesef iyi bitiremedik. Bu sene şans faktörü bizden yana değil" dedi.
Kalan maçlarını da kazanmak için sahaya çıkacaklarını kaydeden Helvacı, "Biz Galatasaray takımıyız. Tüm maçlarımızı kazanmak için oynamaya devam edeceğiz. Umarım iyi bir sonuçla ligi bitiririz" diye konuştu.
Bu arada, cezalı olan Galatasaray Kulübü Başkan Adnan Polat'ın karşılaşmayı izlemesi ile ilgili yöneltilen bir soru üzerine Mehmet Helvacı, "Ceza protokol tribünü ile ilgili, statla ilgili değil. Kendi stadımızda sorun olmayacağını düşünüyorum" dedi.27.04.2009
Kaynak : DHA