Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yaptığı tek antrenmanla sürdürdü.
Teknik ekibimiz Bülent Korkmaz, Cevat Güler, Utku Yörükoğlu ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde, saat 11.00’den itibaren Jupp Derwall antrenman sahasında yapılan basın ve taraftara kapalı antrenman ısınma çalışmalarıyla başladı.
Antrenmanın ana bölümünde önce dar alanda teknik bir çalışma yapılırken kaleciler kaleci antrenörü Nezih Ali Boloğlu yönetiminde takımdan ayrı çalıştırıldılar. Daha sonra kalecilerin de katıldığı teknik bir çalışma yapıldı.
Emre Aşık, Arda Turan ve Harry Kewell bu antrenmanın tümünde takımla birlikte çalıştırıldılar.
Antrenman soğuma çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular öğle yemeği için merkez binaya geçtiler.
Murat Akça fizyoterapistler yönetiminde sahada çalıştırılıyor.
Servet Çetin, Mehmet Topal, Emre Güngör ve Tobias Linderoth tedavilerinin ardından salonda fizyoterapistler yönetiminde çalıştırıldılar.
Galatasaray Hamburg SV ile yapacağı UEFA Kupası karşılaşması hazırlık çalışmalarını 10 Mart Salı sabahı saat 10.30’da yapacağı basın ve taraftara kapalı bir antrenmanla sürdürecek.
11 Mart Çarşamba sabahı Hamburg’a gidecek olan Galatasaray çalışmalarını maçın yapılacağı statta yerel saatle 18.00’de ilk onbeş dakikası yalnızca basına açık antrenmanla tamamlayacak. Bu antrenman öncesinde saat 17.30’da düzenlenecek basın toplantısında Teknik Direktör Bülent Korkmaz medya mensuplarıyla bir araya gelecek.