Basın Toplantısı: Bülent Korkmaz

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takım Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, bugün Florya Metin Oktray Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi.

Teknik Direktör Bülent Korkmaz basın toplantısında şunları söyledi: "Galatasaray'da teknik direktörlüğe başlayalı 8-9 gün oldu ve oynadığımız iki maçı da kazanmamız camia için çok büyük moral oldu. Takım olarak buna inanıyoruz. Zor bir periyoda giriyoruz. Bizler takım olarak bunun bilincindeyiz. O zor periyotta Galatasaray takımı olarak en iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz.

Elimde sihirli bir değnek yok, ekip olarak düşündüğümüz takımı belli bir süre içinde ortaya çıkaracağız. Takım oyununda yavaş yavaş değişiklik göreceksiniz. Bunun için de zamana ihtiyaç var. Bizim tek düşüncemiz her maçta favori olmak ve kazanmak. Zaten biz kazandıkça iddiamız devam eder. Öncelikle kendi durumumuza bakmalıyız. Rakipler de puan kaybederse bizim için avantaj olur.

Her oyuncumla olduğu gibi Lincoln ile de birebir konuşmalar yapıyorum. Lincoln, maçın skorunu değiştirebilecek çok değerli ve önemli bir oyuncu. Lincoln'un takıma katkısını sizler de biliyorsunuz, kendisi de biliyor. Lincoln'den memnunum. Konyaspor maçında 90 dakika sahada olması da beni memnun etti.

Evet, oyuncularımla dün akşam yemek yedik. Galatasaray camiasında 24-25 sene futbolculuk hayatım oldu. Şimdi teknik direktörlüğe başladım. Galatasaray her zaman başarılı olan bir camia. UEFA ve Süper Kupa'yı alarak bunu ispatladı. Futbolcuların psikolojik motivasyonları çok önemli. Bizim onlara, yaklaşımımız moral ve peformanslarını yükseltir. Benim yemek borcum vardı, onu ödedim. Güzel de oldu. İnşallah bu tür yemekler sık sık olur.

İstatistik olarak her Avrupa kupası maçından sonra takım mağlup oluyordu. Konyaspor maçıyla bunu kırmış olduk. Oyun açısından istediğimizi alamadık, ama sahanın durumuna bakarsınız bu zordu. Oyuncularım rakipten daha iyi mücadele ettiler ve 3 puan aldık. Biz şu anda Bursaspor maçını bekliyoruz. Tek düşüncemiz o. Ligde iddialı olduğunuzu hem oyun hem düşünce olarak göstermelisiniz. Zor maç olacak. Ertuğrul Sağlam, Bursa'yı iyi bir yere getirdi. Taraftarlarımız Bordeaux maçında stadı nasıl doldurdularsa, Bursaspor maçında da aynı arzuyu, aynı bütünlüğü görmek istiyorum. Maçı kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Galatasaray'da her oyuncu değerli ve önemlidir. Buradaki her oyuncuya dünyanın her takımından teklif gelebilir. PAF takımı oyuncularına da gelebilir. Meira hala bizim oyuncumuz. Hala bizle antrenmana çıkıyor. O da bizim için her oyuncu gibi önemlidir.

Bende futbolcuyken hakemlere itiraz ettim ama saygısızlık yapmadım. Herkes hata yapabiliyor. Ben, oyuncularım ve hakem de hata yapabilir. Önemli olan olgunlukla karşıyabilmek. Sahadaki karar değiştirilemiyor, biz sadece oyunumuza odaklanacağız. Genç oyuncuyu ikaz etmem normal, eğitim alt yapıdan başlar.

Geçmişle ilgili konuşmak istemiyorum, geçmiş geçmişte kaldı. Biz önümüze bakıyoruz. Her maçın ayrı özelliği ve oyun planı vardır. Maç içinde oyun planımızda zaman zaman değişiklikler olacaktır. Önemli olan bizim oynamamız. Biz oynadıktan, mücadele ettikten sonra yeteneğimiz ve oyun zekamız ortaya çıkar, o zaman da her maçın favorisi oluruz. Ligde şampiyonluk barajı düştü. Ligi maç maç değerlendiriyoruz ve kazandığımız her karşılaşmanın bizim için değeri büyük.

Arda'nın sakatlık durumu yarın belli olacak, Emre Aşık ise oynayacak durumda. Uğur'da antrenmanlara başladı. Uzun süredir sakat. O sakatlığın verdiği mutsuzluk vardı. Bir an önce iyileşmesini istiyorum. Kendisi Galatasaray'ın ve Türk Milli Takımı'nın değerli oyuncularından birisi. O'nun mutlu görmek beni de mutlu ediyor. Sabri'nin yokluğunda sağ bek olarak kimi oynatacağımı söylemem, ama benim kafamda var."