Arap takımı, golcü futbolcuya yıllık 2.5 milyon euro'luk astronomik bir teklifte bulunurken, yedek kaldığı için sıkıntılı olan Ümit'in Fotomaç'tan Yaşar Yalçın'ın verdiği habere göre, öneriyi kabul edeceği kaydedildi. G.Saray'ın ise tecrübeli oyuncu için en az 5 milyon euro bonservis bedeli isteyeceği belirtildi.
Ümit'e servet
Yıldız oyuncuyu isteyen Al Jazeera, yıllık 2.5 milyon euro teklif etti. Ümit kabul ederse, Galatasaray'ın kasasına da ciddi bir para girecek.
Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al Jazeera takımı, Ümit Karan'ı transfer etmek için harekete geçti. İyi bir golcü arayan ve menajerlerin önerisi üzerine Ümit'i listesine alan Araplar, Galatasaray ile temasa geçerek yıldız futbolcuyu resmen istedi. Mirsal Clup Menajerlik Şirketi'nden Mohammed Amiri'nin bu konuda Adnan Sezgin ile görüştüğü belirtirken, Sezgin'in "Önce Ümit ile anlaşın ondan sonra kararımızı bildiririz" dediği ifade edildi.
En az 5 milyon euro
Bunun üzerine Ümit'in menajeri Harun Aslan ile masaya oturan Al Jazeera, golcü futbolcuya yıllık 2.5 milyon euro teklif etti. Eğer taraflar anlaşırsa Al Jazeera'nin Galatasaray ile masaya oturacağı belirtilirken, sarı-kırmızılı kulübün tecrübeli oyuncu için 5 milyon euro talep edeceği belirtildi. 32 yaşına gelen ve Galatasaray'da fazla şans bulamayan Ümit'in teklifi kabul edebileceği belirtiliyor.