Vatan gazetesinin haberine göre, Galatasaray yönetimi, takımın ’cengâveri’ Servet Çetin’i, Avrupa takımlarına kaptırmamak için uğraşıyor. Geçtiğimiz sezon sarı-kırmızılı takıma transfer olan ve sergilediği başarılı futbolla Cimbom’un ’en değişmez ismi’ olan milli futbolcu, sözleşmesini uzatmak isteyen yöneticileri bir hayli uğraştıracağa benziyor. G.Saray’da devam eden sözleşmesine göre G.Saray, Servet için yıllık 750 bin dolar garanti para, artı maç başına da 12 bin 500 dolar ödüyor. Sarı-kırmızılılar, Servet ve menajeriyle yaptıkları görüşmede, yeni sözleşme için 1 milyon dolar garanti para ile 10 bin dolar da maç başına önerdi. Ancak Servet’in rakama sıcak bakmadığı ve daha yukarıya çekilmesi için talepte bulunduğu belirtildi
‘BU PARAYA İMZALAMAM’
Servet Çetin ve menajeri, yöneticilerle gerçekleştirdikleri görüşmede 1 milyon dolar garanti para ile 10 bin dolar da maç başına önerisini kabul etmelerinin imkânsız olduğunu bildirdi. Tecrübeli futbolcunun, G.Saray’da forma giyen Portekizli yıldız Fernando Meira’nın aldığı ücret olan 1 milyon 750 bin euroya imza atabileceğini belirttiği vurgulandı.
‘BİR DAKİKA DURMAM’
Servet için Fransız ekipleri, G.Saray’ın kapısını çalmaya hazırlanıyor. Marsilya, PSG ve Lyon’un Servet’i takip ettikleri belirtildi. Marsilya ve PSG, resmi teklif yapmaya hazırlanıyor. İki Fransız kulübünün “Eğer Servet’in sözleşmesini uzatmayacaksanız, devre arası ya da sezon sonunda kaça satarsınız?” diye öneri getirecekleri de öğrenildi.
Bu arada Servet, İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda dün sınavlara girerken, öğrencilerle sohbetinde “Marsilya’ya gidecek misin?” sorusuna “Bıraksalar 1 dakika durmam” yanıtını verdi.


Vatan