Sabah Gazetesi'nin 12 Kasım 2008 tarihli bugünkü sayısındaki habere göre; Galatasaray yönetiminin, Shakhtar Donetsk ile ipleri koparan Mircea Lucescu ile her konuda anlaştığı öğrenildi.
Rumen teknik adam için, UEFA Kupası'nda grupta 3 Aralık'ta oynanacak Hertha Berlin maçı beklenecek. Bu karşılaşmayı kazanması halinde gruptan lider çıkmayı garantileyecek olan Galatasaray'ın hocası Skibbe'nin görevine son verilerek Lucescu göreve getirilecek.
Skibbe'nnin ligde alınacak sonuçlara göre bu tarihten daha önce de görevden alınabileceği de öğrenildi.
Galatasaray yönetiminin dün gece yaptığı toplantıda Abdullah Avcı ismi de gündeme geldi. Geçen yıl Galatasaray-İstanbul BŞB maçı öncesi yine Avcı'nın Galatasaray'ın başına geçmesi gündeme gelmiş, Avcı etik olmayacağı için teklifi geri çevirmişti. Galatasaraylı yöneticiler de, İstanbul BŞB ile bu hafta karşılaşacaklarını göz önüne alarak Abdullah Avcı'nın yıpratılmaması için genç hocadan vazgeçtiler.
'GURUR DUYARIM'
Önceki gün yöneticilerin son bir telefon görüşmesi yaptığı Lucescu ise, "Benim Türkiye'de çalıştırmak istediğim ilk takım Galatasaray'dır. Eski kulübümde çalışmak bana gurur verir. İddia edildiği gibi Fenerbahçe ile hiçbir anlaşmam olmadı, sadece dolaylı yoldan birkaç kez teklif geldi" dediği ve sarıkırmızılı kulübe gelmeye hazır olduğunu belirttiği bildirildi. Lucescu'nun Shakhtar Donetsk takımı ile yaptığı 5 yıllık anlaşma gelecek ay bitecek.


Kaynak : Sabah