Ümit Karan arkadaşlarını da yaktı

Hakem Fırat Aydınus’un yönetimi, golleri ve saha içi olaylarıyla haftaya damgasını vuran Eskişehirspor-Galatasaray karşılaşmasında en çok eleştirilen isimlerden biri de sarı-kırmızılı ekibin tecrübeli oyuncusu Ümit Karan oldu.
66’ncı dakikada gelişen pozisyonda ayağına çarpan top Galatasaray ağlarına giden, Ümit Karan, pozisyonun ofsayt olduğu gerekçesiyle hakem Fırat Aydınus’a uzun süre itaraz etti. Takım arkadaşları da Ümit’in bu ısrarlı tutumu karşısında oyunun başlamasını geciktirecek davranışlar sergiledi.
3 ARKADAŞINI DA YAKTI

Dakikalar geçmesine rağmen oyunu yeniden başlatamayan hakem Fırat Aydınus da Ümit Karan ile birlikte Servet, Emre ve Meira’ya sarı kartını çıkardı. Eskişehirspor’dan da Youla, bu pozisyonda kart gören isim oldu.
Galatasaray’ın Eskişehirspor’a 4-2 yenilmesinin yanı sıra, Ümit Karan’ın amatör davranışının takıma verdiği zarar da dün sarı-kırmızılı camiada geniş yankı buldu.
Tecrübesiyle arkadaşlarını sakinleştirmesi beklenen Ümit Karan’ın ayağına top çarptığını bildiği halde hakem Fırat Aydınus’a itiraz etmeye başlaması takım arkadaşlarını da cesaretlendirdi ve ortaya acı tablo çıktı. TFF’nin yönetmeliğine göre maç içinde bir takımda beş oyuncunun sarı kart görmesi cezayı gerektirdiği yönetim Ümit’in davranışını eleştirdi. Galatasaray Teknik Direktörü Skibbe de gereksiz kart gören futbolcularla özel bir görüşme yapacak ve hakeme itiraz yapılmamasını isteyecek.