Turuncu giymeyince, kazanamıyor

Sezon başında radikal bir kararla turuncu renkte forma hazırlatan Galatasaray Yönetimi, son şampiyonluğun da getirdiği coşkuyla müthiş bir satış başarısı elde etmişti. Öyle ki, Galatasaray Store’larda satılan 120 bini aşkın toplam forma sayısının yüzde 50’si turuncu renkteydi. Taraftarların böylesine büyük ilgi gösterdiği turuncu formalar, takıma da ilginç bir uğur getirmiş, Cim Bom bu formayla çıktığı her maçı kazanır hale gelmişti.
Eskişehir’de de aynı
Bu sezon 8. hafta itibariyle Süper Lig’de 4 galibiyet elde eden Galatasaray, bu maçların tamamında (Denizlispor, Kocaelispor, Konyaspor ve Trabzonspor) turuncu renk forma giydi. Ancak madalyonun diğer yüzüne bakıldığında, Cim Bom’un turuncu forma giymediği hiçbir lig maçını kazanamadığı görülüyor. Galatasaray; puan kaybı yaşadığı Bursa deplasmanında parçalı, Kayserispor, Antalyaspor ve son olarak Eskişehirspor maçında ise beyaz forma giymişti.
Eflatun renk hazırlığı
Ortaya çıkan bu tablo, elbette sadece ‘ilginç bir tesadüf’ olarak açıklanabilir. Ancak turuncu formaların takıma farklı bir hava kattığı, sahada oyuncuların birbirini görüş açısını kolaylaştırdığı ve en önemlisi kulübe büyük maddi kazanç sağladığı ortada. Halihazırda Galatasaraylı yöneticiler de önümüzdeki sezon bir radikal karara daha imza atarak ‘eflatun’ renkte formaları piyasaya sunmayı planlıyor.