"Yenilginin mazereti olamaz"

Cim-Bom’da son haftalarda orta sahanın yükünü adeta tek başına omuzlayan Ayhan, Eskişehirspor maçında beklenen futbolu oynayamayarak sahadan şok bir sonuçla ayrıldıklarını ifade etti.
Hakem Fırat Aydınus’un verdiği tartışmalı kararlar sonrasında maçın bitiş düdüğüyle birlikte yaptığı alkışlı protesto nedeniyle kırmızı kart gören tecrübeli futbolcu, “Biz önce kendimize bakacağız. Hakemlerle uğraşarak puan alınmıyor. Bana göre bu yenilginin hiçbir mazereti olamaz. Ne olursa olsun bu maçı kazanmalıydık” diyerek özeleştiride bulundu.
Ayhan, Eskişehir’in ikinci golünden sonra yaşananların takımın psikolojisini bozduğuna dikkat çekti. Golden sonra hakem Aydınus’a itirazda
bulunduklarını hatırlatan deneyimli oyuncu, “Biz Eskişehir’in attığı gole, yan hakemin ofsayt bayrağı kaldırması yüzünden itiraz ettik. Keşke öyle bir şey olmasaydı, biz de itiraz etmeseydik. Bu olay sinirlerimizi bozdu, maçtan koptuk. Bunlar yaşanmasaydı maçı böyle bitirmezdik. Bu itirazlar hem iyi bir gösterge olmadı hem de bizi demorilize etti” ifadelerini kullandı.
Ayhan hafta arası oynadıkları Olympiakos maçının da mağlubiyete mazeret olamayacağını vurgulayarak, “Yorgunluk takıma olumsuz yansıdı, ama Avrupa’daki takımlar neredeyse üç günde bir maç oynuyorlar” diye konuştu.