Eskişehirspor deplasmanından yenilgiyle ayrılan Galatasaray’ın Teknik Direktörü Michael Skibbe, iki zorlu maçın ardından alınan bu sonuçtan mutsuz olduklarını belirtti.
Eskişehir karşısında tempoyu bir türlü yakalayamadıklarını ifade eden Alman teknik adam, “İlk 25 dakikanın ardından daha iyi takımı olma yolunda çabaladık. İkinci yarının bir bölümünde de bunu devam ettirdik. 2-1 öne geçtik, o dakikaya kadar hak etmiştik. Ancak maçın 2-2 olması bizi raydan çıkardı. Galip gelmek için daha çok ileriye çıkıp galibiyeti isteyince kontrataklara yakalandık. Maçı da kaybettik” diye konuştu.
‘Kazanmamız gerekiyor’
Bu mağlubiyetin kendileri için şanssızlık olduğunu vurgulayan sarı-kırmızılıların hocası, “Çünkü ligdeki ilk 3 sıradaki yerimizi alabilirdik. Şimdi içeride oynayacağımız lig maçların daha da önemli oldu. Çünkü, liderle kontağı kaybetmemek için galibiyet almamız gerekir” ifadesini kullandı.
Hakemin pozisyonlarda doğru kararı verdiğini umduğunu söyleyen Skibbe, sözlerini şöyle tamamladı:
“Böyle bir mağlubiyeti beklemiyorduk. Biz buraya ligdeki durumumuzu iyileştirmeye gelmiştik. 2-1 öndeyken 3-1’e daha yakındık. Lincoln’ün eksikliğini bu maçta hissettik. Nonda’nın da sakatlanıp oyundan çıkması da bir etkendi. Sakat oyuncularımdan dolayı elim kolum bağlı olduğu için takımda değişikliğe gidemedim.”