UEFA Kupası 1. tur ilk maçında yarın İsviçre'nin Bellinzona takımıyla deplasmanda karşılaşacak Galatasaray, Basel'e geldi. Bellinzona maçı öncesi 12 oyuncusundan yoksun kalan sarı-kırmızılı takım, İsviçre'ye ancak 17 kişilik bir kadroyla gelebildi. Galatasaray'da kart cezalısı durumundaki Hasan Şaş'ın yanı sıra sakatlıkları bulunan Ümit, Arda, Mehmet Topal, Linderoth, Uğur, Sabri, Emre Güngör, Serkan, Barış, Hakan Balta ve Orkun bu müsabakanın kadrosunda yer alamadı.

Takımla birlikte Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ve başkan yardımcısı Mehmet Helvacı da İsviçre'ye gelirken, Basel havalimanında sarı-kırmızılı kafileyi Türkiye'nin İsviçre Büyükelçiliği Müsteşarı Arda Ulutaş ile Zürih Başkonsolosu Mehmet Emre karşıladı.
Galatasaray takımını havalimanında yaklaşık 20 kişilik bir taraftar gurubu da karşılarken, taraftarlar başkan Adnan Polat ve futbolcularla fotoğraf çektirdi. Kendilerini karşılayan taraftarlara yakın ilgi gösteren Adnan Polat, bir süre onlarla sohbet etti.
Havalimanından kalacakları Swiss Otel'e geçen Galatasaray, bu akşam, yarın maçın oynanacağı St. Jakop-Park Stadı'nda yapacağı antrenmanla Bellinzona maçının hazırlıklarını tamamlayacak.