Galatasaray'ın transfer listesinde yer alan Brezilyalı golcü futbolcu Ricardo Oliveira'nın, kulübü Real Zaragoza'da kaldığı iddia edildi.
İspanyol basını, Galatasaray ve Benfica başta olmak üzere Avrupa'daki birçok kulübün transfer etmek istediği Ricardo Oliveira'nın, kulübü Real Zaragoza'da kaldığını yazdı.

İspanya'da 2. lige düşmesine rağmen Oliveira'yı kadrosunda tutmak isteyen Real Zaragoza'nın, Brezilyalı futbolcuyu ikna ettiği ve sözleşmesini 1 yıl daha uzatarak kontratında futbolcu lehine düzeltmeler yaptığı iddia edildi.

İspanyol basınında ayrıca Oliveira'nın, ''Herşey bitti. Zaragoza bana 1 yıl daha teklif etti ve kabul ettim. Zaragoza'da olmaktan mutluyum, ailem de memnun. Kulübe hizmet etmeye hazırım'' sözlerine yer verildi.

GALATASARAY'DAN YENİ TEKLİF

Öte yandan Steaua Bükreş maçı kadrosunu 7 Ağustos saat 17.00'ye kadar UEFA'ya bildirmek zorunda olan Galatasaray, süre dolmadan bir golcüyü kadrosuna katmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Ricardo Oliveira'nın kulübü Real Zaragoza ile görüşmeleri sürdüren Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Real Zaragoza ile anlaşmasını 1 yıl uzatan Oliveira için İspanyol kulübüne yeni bir teklifte bulundu.

Sezgin, Real Zaragoza ikinci ligden yeniden La Liga'ya çıkana kadar Brezilyalı golcünün Galatasaray'a kiralanması yönünde İspanyol kulübünü ikna etmeye çalışıyor.

Real Zaragozalı yöneticilerin bu teklife sıcak baktığı ve transfer görüşmelerinin sürdüğü öğrenildi..mobilStyle{ font-family:Verdana; font-size:11px; font-weight:bold; color:#336699; text-decoration:none;} .mobilStyle:hover{ color:#336699; text-decoration:underline; }