Yabancı kaleci arayışlarını sürdüren Galatasaray'da adaylar arasında yer alan Thomas Sorensen'in İngiliz ekibi Stoke City'le anlaşmasının ardından İtalyan kaleci De Sanctis'in transferinde sona gelindiği belirtildi! Resmi sözleşmenin gecikme nedeni ise küçük detaylar!
Galatasaray'ın uzun süredir gündeminde olan ve Aston Villa'yla yollarını ayırdıktan sonra kendisine kulüp arayan Danimarka Milli Takımı'nın kalecisi Thomas Sorensen, İngiltere Premier Ligi'nin yeni ekiplerinden Stoke City'e transfer oldu.

Sorensen'in de elden kaçmasıyla Galatasaray'da gözler, La Liga ekiplerinden Sevilla'da forma giyen 31 yaşındaki tecrübeli file bekçisi Morgan de Sanctis'e çevrildi.

Sanctis'i bonservisiyle birlikte transfer etmeyi başaramayan Sarı-kırmızılılar İtalyan file bekçisini kiralık olarak takıma kazandırmak üzere. 400 bin euroluk teklifi Sevilla tarafından reddedilen Galatasaray, bir yıllık kiralık bedelini 550 bin euroya çıkardı.

Sevilla'nın bu öneriyi kabul ettiği ancak ufak detaylar nedeniyle resmi sözleşmenin geciktiği bildiriliyor.

İspanya'dan gelen haberlerde, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ne katılması halinde, Sevilla'ya 100 bin euro, gruplardan çıkılması ve her bir tur için de 50'şer bin euro daha ödeneceği ifade ediliyor.

Transferin önünde şu anda hiçbir engel kalmadığı zira, İtalyan kalecinin daha önce yaptığı açıklamalarda Galatasaray'da oynamak istediğini Sevilla Kulübü yöneticilerine bildirdiği belirtiliyordu.

Galatasaray, yabancı transferi arayışlarında Liverpool'un ikinci kalecisi Fransız file bekçisi Charles Itandje'yle de görüşmüş, futbolcuyu İstanbul'a getirip anlaşma sağlamış ancak menajerlerin devreye girmesiyle bu transferi gerçekleştirememişti.