Almanya'nın önemli spor sitesinde yapılan araştırmada Turkcell Süper Lig'in en değerli oyuncuları ve takımları belirlendi..
Futbolcular klasmanında Avrupa Şampiyonası’nda yıldızını parlatan Arda Turan birinci sıraya yükseldi. Fenerbahçe’nin İspanya’dan transfer ettiği gol kralı Güiza’yı dahi geride bırakan genç yeteneğin değeri 15 Milyon euro olarak gösterildi.

Arda Turan, toplam değeri 14.6 milyon euro olarak belirlenen Denizlispor’u tek başına geride bıraktı. Üçüncü ve dördüncü sırayı diğer Fenerbahçeli futbolcular Alex de Souza ve Diego Lugano alırken, Beşiktaş’ın sözleşmesini uzattığı Matias Delgado listeye beşinci sıradan girdi.

BEŞİKTAŞ GERİDE KALDI

Son dönemlerde hem ekonomi hem de futbol açısından büyük bir çıkışa geçen Fenerbahçe takımlar sıralamasında 115 milyon 300 bin euroluk değeriyle zirvedeki yerini kimseye kaptırmadı.

Geçen sezonun lig şampiyonu Galatasaray, 97 milyon 700 bin euro ile Fenerbahçe’nin ardından ikinci sırayı aldı. Üçüncülük koltuğunda bulunan Beşiktaş 75 milyon 150 bin euroluk değeriyle iki ezeli rakibinin çok gerisinde kaldı. Dördüncülük Turkcell Süper Lig’in dördüncü büyüğü Trabzonspor’a giderken, geçen yılkı performansıyla göz kamaştıran Sivasspor beşinci oldu.

En tecrübeli takım unvanını 26.5 yaş ortalamasıyla Kocaelispor, en genç takım unvanını ise 23.1 ortalamasıyla Hacettepespor aldı.